Сержант роти ударних безпілотних комплексів «Ахіллес» 92-ї окремої штурмової бригади ім. кошового отамана І. Сірка, Олесь Маляревич, висловив думку, що біля Бахмута ініціатива перебуває на стороні ЗСУ. Він поділився цією думкою під час виступу на українському телеканалі.
«Біля Бахмуту ситуація перебуває на боці ЗСУ. Рух вперед є, інколи не такий потужний, як хотілося б. Але треба розуміти, що 10-20 метрів і 1-2 ворожі позиції за добу — це теж перемога», — підкреслив Маляревич.
За словами військового, на Бахмутському напрямку Сили оборони не дають ворогу розслабитися, перегрупуватися й підтягнути нові резерви.
«ЗСУ тиснуть на окупанта щодня, і щодня виконують бойові завдання, щоб тримати ворога в стресі й знищувати його», — наголосив Маляревич.
У звіті Інститу вивчення війни (ISW) також зазначають, що українські війська продовжили контрнаступ та просунулися на південь від Бахмута та на захід Запорізької області.
Про це свідчать супутникові фото.
Геолокаційні кадри, опубліковані 23 жовтня, вказують на те, що українські військові сили просунулися на схід від Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута), а геолокаційні кадри, опубліковані 24 жовтня, вказують на те, що українські сили «незначно просунулися на захід від Роботиного».
Аналітики із посиланням на Генштаб України нагадали, що українські війська продовжували наступальні дії на південь від Бахмута та «досягли часткового успіху під Роботиним».
Раніше начальник пресслужби 26 артилерійської бригади Олег Калашніков повідомляв, що на Бахмутському напрямку ворог відступає.
За його словами, російські окупанти атакують на північному фланзі: Ягідне, Богданівка. Проте найбільш гарячим залишається південний фланг: Кліщіївка та Андріївка — там відбуваються постійні бойові зіткнення.
“Однак ми маємо успіх, ми все ж таки просуваємося безпосередньо за залізничне полотно. Ворог відступає, починає формувати новий такий невеличкий рубіж оборони біля траси 0513 Бахмут-Горлівка”, — розповів Олег Калашніков.
Він також додав, що ця траса давно перебуває під вогневим контролем українських військових.
“Тут ворог не може пересуватися, а тільки окопуватися. Він намається здійснювати свою логістику по іншій трасі — Семигір’я-Кодема, яку ми починаємо доставати своїм вогнем. Тому окупанти вимушені користуватися польовими манівцями”, — зазначив Калашніков.
Окремо він додав, що весь простір від залізниці до траси Бахмут — Горлівка мінується. Саме там окупанти намагаються окопатися, риють траншеї та роблять вогневі точки.
«Всі його контратаки на сьогодні – це елемент стримування просування Сил оборони, щоб мати деякий час зробити новий рубіж», – додав він.
А тим часом пресофіцер 26-ї артбригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича Олег Калашніков додає, що окупанти на Бахмутському напрямку укомплектовані лише на 30%.
За його словами, російські окупанти на Бахмутському напрямку намагаються постійно атакувати позиції українських військових.
“Противник все ще намагається втримати залізницю, яка йде з Бахмута на Горлівку. Спостерігаючи за динамікою битви за Бахмут, можна сказати, що раніше ворог тут утримував ударний кулак до 100 тис. військових. Наразі кількість ворожого угруповання зменшилася до 50 тис. Противник постійно поповнює свій склад мобілізованими й штурмовими підрозділами. Слід зазначити, що саме озброєння у ворога болюче місце”, — наголосив Олег Калашніков.
Він також додав, що Сили оборони кожного дня знищують російську важку техніку та артилерію.