Вірити, що армія РФ незабаром оцінить свої втрати і зупинить наступ на Авдіївку, буде передчасно. Є політичний наказ Кремля завершити вихід на адміністративні межі Донецької області до кінця цього року. Тому противник намагатиметься проводити й надалі відчайдушні штурмові дії. Таку думку озвучив військовий експерт Сергій Грабський в ефірі українського телеканалу сьогодні, 25 жовтня.

Коментуючи ситуацію в районі Авдіївки та спроби росіян захопити місто, експерт наголосив, що тут йдеться не про військову доцільність, а саме про політичне замовлення.

“Вони можуть вести бойові дії до останнього солдата. Але, як ми переконалися, останні солдати в них навряд чи скоро прийдуть, у них є ресурси. Тому очікувати, що противник незабаром оцінить свої втрати і зупинить наступ, буде поки що передчасно. Тим більше, що є політичне рішення, наказ Кремля завершити вихід на кордони Донецької області до кінця цього року. І щонайменше до кінця року ворог намагатиметься проводити такі відчайдушні штурмові дії”, — сказав Грабський.

Він також звернув увагу на стратегічне значення міста, яке Сили оборони України утримують ще з 2014 року.

“На Авдіївському напрямку противник, починаючи з 24 лютого 2022 року, не просунувся серйозно, а обійшов це місто. Це підкреслює величезне значення Авдіївки. І тут я можу назвати тільки ту історичну назву, яку ми згадували ще у 2014-2016 роках, — Ясинуватська розв’язка. Достатньо подивитися на карту, і ми побачимо, що Авдіївка є ключем до всіх комунікацій, які йдуть до Донецька і з нього”, — пояснив гість ефіру.

Вирівнювання лінії фронту на цьому напрямку, за його словами, призводить до того, що ворог, по-перше, може зменшити цю лінію фронту, а по-друге, — створити передумови для подальшого наступу в напрямку на Покровськ. А це вже ворота в Дніпропетровську область.

Тому окупанти мають бажання виконати поставлені перед ними політичні завдання, каже Грабський.

“Скільки людей противник там покладе, ніхто не скаже, тому що це виходить за рамки військового аналізу. Це вже щось у царині політики і то, не зовсім зрозуміло”, — резюмував експерт.

Тим часом військовий оглядач «Інформаційного спротиву» Олександр Коваленко заявив, що за неповні два тижні наступу в районі Авдіївки російські окупанти зазнали втрат, що перевищують втрати аналогічних наступальних операцій у районах Бахмута, Вугледара та Куп’янська.

Водночас командування РОВ, незважаючи на використаний ресурс і втрати, так і не змогло виконати базові бойові завдання, яких вони намагалися досягти на 10 жовтня.

«Нагадаю, що 10 жовтня перший ешелон у наступі мав:

  1. Захопити контроль над Авдіївським териконом, – провалено.
  2. Перерізати залізницю в північному секторі та вийти на правий фланг, – провалено.
  3. Захопити село Степове та взяти під вогневий контроль із північно-східного сектору трасу 0542, – провалено.
  4. У Південно-Західному секторі вийти через Водяне на село Тоненьке та захопити його, – провалено.
  5. Встановити з південного заходу вогневий контроль за 0542, – провалено.

Другий ешелон у наступі повинен був закріпити досягнуті результати та розгорнути наступ остаточно, який мав оточити Авдіївку з фізичним перерізанням 0542.

Повторюся. Станом на 23 жовтня жодне з поставлених початкових завдань не виконано, а ті поступи, що зазначені у південному та північному секторах, на цьому етапі не мають критичної загрози для утримання СОУ рубежів оборони навколо Авдіївки.

Однак, незважаючи на катастрофічні втрати РОВ, зупинятися чи брати якусь умовну оперативну паузу не збираються, що є найбільшою проблемою для захисників Авдіївки. І про це яскраво свідчить той факт, що командування ворога тягне з усієї зони БД все, що ворушиться.», — підкреслив Коваленко.