Українського плацдарму на лівому березі Дніпра, ймовірно, цілком достатньо для продовження там наземних операцій, але росіяни приготували оборонні позиції. Про це йдеться у зведенні американського Інституту вивчення війни.

Про подробиці розповіла керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк

«По-перше, кого ми хочемо цим зорієнтувати? Є таке зустрічне питання. Те, що в нас є логістика, — це суто наша справа. Як вона налаштована, нікому знати не потрібно, крім тих, хто її використовує. Щодо закріплення, це процес довготривалий. Він не може статися одночасно в якийсь коротенький період. Треба допрацювати з цим. І ми намагаємося це якраз зараз робити», — резюмувала керівниця.

За словами Гуменюк, вона не чула та не знає за інформацію про звільнену територію, площею 10 квадратних кілометрів.

«Щодо цифри у 10 квадратних кілометрів. Я не знаю, звідки у вас ці дані, але це не відповідає дійсності. Прошу дотримуватись тих офіційних повідомлень, які надає Генеральний штаб. Ми говоримо про декілька плацдармів, які зараз в процесі закріплення. Але площу ми не визначаємо — не треба вводити в оману тих, хто намагається це робити. І хлопцям, дівчатам трошки образливо чути такі заяви», — заявила Гуменюк.

Крім того, вона додала, що російські загарбники намагаються «компенсувати» успіхи ЗСУ, зокрема, використовує тактичну авіацію та дрони.

«Намагається маневрувати в умовах складної погоди, типової для цієї пори року. Ворог долучає до тактичної авіації ще й безпілотні атаки, тобто активність сьогоднішня нічна дронів типу «Шахед» і також активність FPV-дронів на нашому напрямку досить велика», — наголосила речниця.

Звернемо увагу на те, що у зведенні американського Інституту вивчення війни мова йде про те, як українського плацдарму на лівому березі Дніпра, ймовірно, цілком достатньо для продовження там наземних операцій. Водночас росіяни приготували оборонні позиції.

Зокрема, Україна офіційно підтвердила, що українські війська створили плацдарми на лівому березі Херсонської області та проводять там наземні операції, щоб відтіснити російські війська й артилерію на відстань, з якої вони не зможуть обстрілювати жителів правобережжя.

Військова доктрина США визначає плацдарм як «територію на боці ворога відносно водної перешкоди, яка є достатньо великою, щоб розмістити більшість сил, що переправляються, має адекватний рельєф, щоб забезпечити захист місць переправи, убезпечує сили, що переправляються, від прямого удару противника і утворює базу для продовження атак».

Як зазначають аналітики, це визначення не описує певного розміру захищених позицій чи кількості сил, які перекидають. Необхідний розмір плацдарму залежить від операцій, які він покликаний забезпечувати.

«Офіційне визнання Україною цих позицій „плацдармом“ свідчить про те, що українське командування вважає, що цих позицій достатньо для продовження наземних операцій на лівому березі», — зазначають в ISW.

Аналітики зазначають, що, до прикладу, 152-мм артилерійські системи, які широко застосовують росіяни, мають приблизний радіус дії 25 км, але навряд російські війська готові розгорнути ці системи безпосередньо на лінії фронту.

Наразі за повідомленнями Генштабу, українські сили на лівому березі проводять диверсійні дії, рейди та ведуть розвідку, зокрема збираючи інформацію щодо матеріально-технічного забезпечення росіян та концентрації боєприпасів.

Збільшення чисельності українського угруповання на лівому березі останніми тижнями свідчить про те, що російські зусилля з блокування вздовж річки Дніпро не завадили українським силам, зазначають в ISW.

Водночас, додають аналітики, росіяни, схоже, застосовують досвід посилення своєї багаторівневої оборони в Запорізькій області перед українським контрнаступом і щодо поточних операцій у Херсонській області.