ЗСУ подолали природний оборонний бар’єр РФ на півдні, тож розширення плацдармів — це довгоочікувана перемога українських захисників. ЗСУ вдалося закріпилися на лівому березі Дніпра в Херсонській області. Такі дії ЗСУ на лівобережжі Херсонщини є «стартовою точкою» для наступу на Крим.
Таку думку висловили журналісти видання CNN.
Вони проаналізували розширення Україною нових плацдармів та наголосили, що українські військові просуваються на лівому березі Дніпра.
Напередодні глава ОП заявив, що українські війська «закріпилися» на лівому березі Дніпра, що означає потенційно значний прогрес для України через природний оборонний бар’єр для російських військ.
У жовтні 2023 року вперше з’явилися повідомлення про те, що українські війська перетнули Дніпро в тимчасово окуповану Росією Херсонську область.
Раніше цього літа Україна розпочала широкий контрнаступ уздовж лінії фронту на Сході та Півдні країни, але досягла лише невеликих успіхів. Просуванню України заважали мінні поля та укріплення, які за кілька місяців заздалегідь підготувала Росія. Проте Україна успішно завдала ударів по російських військових кораблях, що базуються в Чорному морі.
«Відштовхування російських військ у Херсонській області потенційно призведе до того, що більше мирних жителів залишиться поза зоною дії ворожої артилерії. Теоретично це дасть Києву стартову точку для просування далі на південь у бік окупованого Криму», – зазначає видання.
Як зауважується, Американський Інститут вивчення війни, який аналізує інформацію з відкритих джерел на полі бою, заявив, що українські сили «продовжують масштабніші, ніж зазвичай, операції на східному (лівому) березі Херсонської області 15 листопада».
В той же час, підірвавши Каховську ГЕС у червні, росіяни самі собі створили чимало проблем. Зокрема вони знищили власні фортифікаційні споруди, а також порушили цілісність мінних полів.
Про це розповів Олексій Гетьман, майор запасу ЗСУ.
За його словами, карт мінних полів у ворога не залишилося, тому вони самостійно проводять «розмінування». Ймовірно, що росіяни відновлюватимуть фортифікаційні споруди та мінні поля. Однак через близькість Сил оборони України вони не мають таких можливостей, як, наприклад, на півдні Запорізької та Донецької областей.
«У напрямку Вірменська вони можуть зводити оборонні рубежі, але не думаю, що для Сил оборони це буде проблема. Наразі основне завдання вистояти, відбити атаки росіян та розширити плацдарми, паралельно не даючи їм можливості глибоко закопуватися в землю», — наголосив Гетьман.
Він також розповів про завдання Сил оборони на лівому березі Дніпра на Херсонщині. Так, плацдарми є маневровими позиціями морської піхоти, основна мета яких відсунути сили противника хоча б на 15-20 км від річки, що вони не могли обстрілювати Херсон і найближчі населені пункти з артилерії.
«У них все одно ще залишається можливість бити з РСЗВ, але це вже не той рівень загроз, що зараз. Росіяни намагаються і намагатимуться зупинити просування наших сил. Наскільки це в них вийде — питання, бо там ситуація відрізняється від того, що вони мають у напрямку Токмака чи Бердянська», — пояснив майор запасу ЗСУ.
Він наголосив, що на лівому березі знаходяться частини, яких Сили оборони вигнали з Херсона. Саме тому моральний дух там слабкий і, як наслідок, туди спрямовували сили ФСБ та Россгвардії для наведення ладу.
Крім того, на лівобережжі Херсонщини процвітають пограбування та мародерство. Ба більше – до цього навіть причетний молодший офіцерський склад.