Зараз обидві сторони, як українські, так і російські війська, знаходяться на плато своїх можливостей, і не існує ситуації, коли одна сторона має беззаперечну перевагу. Про це повідомив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський під час інтерв’ю для українських ЗМІ.
«Йдеться про різні ділянки фронту, але можна сказати, що росія має кількісну перевагу, яку вона зуміла наростити протягом своєї оборонної операції. Потрібно говорити, що вони проводили досить успішну оборонну операцію, якщо оцінювати результати кампанії весни-літа-осені цього року. Вони мають кількісну перевагу, але вони не можуть її реалізувати достатньою мірою, тобто йдеться про якісь точкові операції по окремих ділянках, де вони намагаються досягти якихось тактичних результатів”, – заявив Сергій Грабський.
На думку експерта, найближчим часом російські окупаційні війська також не зможуть проводити якісь масштабні наступальні дії.
«Так, росія має кількісну перевагу, але ця кількісна перевага розмазана таким чином, що значна частина військ першого ешелону противника фактично втрачає свою боєздатність. Так, вони мають певний наступальний потенціал, але, за великим рахунком, якщо говорити про об’єктивні показники, вони не можуть проводити активні широкомасштабні скоординовані бойові дії, і навіть Авдіївка є яскравим прикладом цього», – додав Сергій Грабський.
Наразі на заваді обидвом військовим силам стоять погодні умови.
У тих погодних умовах, які нині діють на території України, рухатися практично неможливо, каже полковник ЗСУ у запасі Роман Світан.
За словами військового експерта, за температури повітря мінус 20 верх грунту промерзає до 30, 40 сантиметрів і по ньому може пройти важка техніка. Таким чином погода дозволяє проводити і літню наступальну кампанію, і зимову. Проте не в Україні.
«У нас зимової кампанії військової як такої вже немає. Велика кількість дощів, які закінчуються лише у середині весни. Рухатися практично неможливо. Наші ґрунти у своїй основі не дозволяють у розмитому стані руху. Тому ніхто й не планує наступальних операцій узимку. Окрім росіян, які йдуть і думають, що у нас така сама зимова погода, як у них за Уралом. Ні, вони помиляються. І минулий рік це підтвердив», — наголосив Роман Світан в інтервʼю українському медіа.
Тому ЗСУ протягом року має лише одну військову кампанію – літню. Вона, пояснює військовий аналітик, починається у квітні-травні та закінчується у жовтні-листопаді.
«Але перед початком літньої кампанії стоїть завдання накопичення сил та засобів для наступної кампанії. Тому ми входимо в зиму, в режим активної чи серйозної оборони, а далі йде підготовка до весняної кампанії», — пояснив військовий експерт.
За словами Романа Світана, протягом літа ЗСУ наступали, а росіяни оборонялися.
«Ось вони зараз намагаються перейти в наступ, а ми перейшли в оборону. Так ось їхня спроба перейти в наступ якраз упирається в серйозність проблем із погодою. Вони вже не можуть техніку на поля виганяти… Ми переходимо в режим оборони та накопичення для підготовки до наступної весни та кампанії», — повідомив Світан.
Наразі по лінії фронту Збройні Сили України всіма силами намагаються стримати наступ — тут у наших військових виходить добре і Сили оборони дійсно, коли є така можливість, окупантів утримують і максимально завдають поразки, де згодом армія рф зазнає величезних втрат, намагаючись замкнути кільце.