У тимчасово окупованому Донецьку місцеві жителі масово скаржаться на комунальний колапс. Після захоплення території України російськими загарбниками, умови життя там стали нестерпними. Мешканці ностальгують за Україною та бажають повернутись назад.
За словами жителів Донецька, у них другій рік немає ні води, ні опалення. А окупаційній «владі» начхати на їхні проблеми.
До того ж, через мобілізацію до лав армії РФ у тимчасово окупованому Донецьку спостерігається дефіцит водіїв громадського транспорту
Про це повідомляє Центр національного спротиву.
«Росіяни не здатні забезпечити нормальну життєдіяльність на загарбаних землях. Переважна більшість населення не підтримує ворога й залишила регіон. Відтак ворог має дефіцит робочої сили, який посилюється примусовою мобілізацією», — йдеться в повідомленні.
Так, за даними ЦНС, на донецькому КП «Донецькелектроавтотранс” дефіцит водіїв становить 60%. Через це громадський транспорт міста перебуває на межі колапсу.
Окупаційна адміністрація вимушена прохати Кремль надіслати гастарбайтерів з РФ для виправлення ситуації.
«Проте ці робітники не матимуть соціального статусу й соціальних гарантій від Росії, але стануть тими, хто допомагає насаджувати окупаційну владу в регіоні, а отже понесуть відповідальність за свої дії». — наголошують у Центрі нацспротиву.
В той же час, ситуація у тимчасово окупованому Маріуполі залишається плачевною – у місті проблеми з опаленням, компенсацію за знищене житло не виплачують і нема роботи.
Про це розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.
За його словами, мешканцям постійно щось обіцяють, але слів не дотримуються. Зокрема, це стосується компенсації за знищене житло, адже практика демонтажів продовжується.
«Спершу обіцяли житло за житло, пізніше – компенсацію за знищене житло. Тепер же маріупольців ставлять у чергу, проте ніякого житла так і немає», — каже він.
Андрющенко наголосив, що неможливе і створення машинобудівного концерну на базі «Азовмашу».
«Концерном довгий час керували люди, які і притягли в місто «російську війну». Він був розікрадений до такого стану, що його відновити взагалі неможливо. І росіяни навіть не готуються до цього. Так що всі ці балачки — просто інформаційний шум», — розповів він.
Радник наголошує, що територія легендарного заводу «Азовсталь» наразі використовується для зберігання техніки із незаконним вивозом металобрухту, який ділять між собою Пушилін і Кадиров.
«З усієї інфраструктури частково використовується тільки комбінат Ілліча. Але металургійного виробництва там нема, максимум випускають тротуарну плитку. Використовується також портова і залізнична інфраструктура», — підкреслює він.
Андрющенко також додав, що єдиним підприємством, що відновило роботу є швейна фабрика. Втім, вона не сильно постраждала внаслідок бойових дій.
«Шиють там спецодяг і частково — форму для військових. Проте об’єми виробництва там невеликі», — пояснив він.
Андрющенко не забув згадати і про те, що в місцевих школах повністю знищили все українське. Для навчання завезли російські підручники і навчаються діти по російських програмах. У бібліотеки завозиться російська класика.
Радник міського голови Маріуполя також розповів про активну російську пропаганду спрямовану на те, щоб батьки відправляли своїх дітей навчатися у Росію
«Їм практично не залишають вибору. У батьків вибір — або діти зимують в холодних квартирах, або їдуть вчитися в Москву чи Петербург хоча б у тепло. В цих медіашколах з дітьми працюють російські пропагандисти», — зазначив він.
Не варто забувати і той факт, що росіяни конфісковують цивільну техніку у підприємств на тимчасово окупованій території України для свого війська.