Чи буде Шустер оголошений персоною нон грата?

Шустер грубо порушив принцип неангажованості і заявив, що Зеленський втратив довіру еліт і народу і це означає початок його кінця. При цьому назвав Зеленського дитиною з гранатою, яка становить загрозу для суспільства. Про це пише політичний оглядач Андрій Головачов.

Тим не менш, Шустер, як ведучий ток шоу, тим більше іноземець, він не має права робити подібні заяви. Це грубе порушення журналістської етики.

Становище Шустера посилюється ще тими фактами, що:

  1. Він почав запрошувати на ток шоу багато колишніх політиків з дуже сумнівною репутацією, які були пов’язані “особливими” відносинами з Ахметовим і які явно прагнуть знову політику.
  2. Його бос Ахметов не приховує, що перебуває в опозиції до Зеленського

Заява Шустера, що Ахметов ніяк не впливає на його ток шоу, не більш ніж кокетство: Савік слухняно відпрацьовує політичне замовлення на дискредитацію Зеленського.

Але що змусило Шустера дати таке провокаційне інтерв’ю:

  1. Особиста неприязнь до Зеленського та Єрмака, якого Шустер вважає агентом Кремля
  2. Гординя. Шустер дуже образився, коли ОП відмовив йому. Як з’ясувалося постфактум, влада відмовилася цілком обґрунтовано, оскільки Савік ангажований, а не безсторонній.

Зараз головна інтрига полягає у відповіді на запитання:

Чи буде Шустер оголошений персоною нон грата?

На мій погляд, після цього інтерв’ю влада має всі підстави для цього.

Шустер зараз це як лакмусовий папірець. Якщо його буде вислано з країни, це означатиме, що Зеленський обрав шлях жорсткої боротьби з Ахметовим. А якщо ні, то шлях пошуку компромісу з олігархом.

Перший варіант дуже ризикований з точки зору дострокового догляду, але дає деякі шанси на другий термін у разі успіху боротьби. Другий – ніяких.

Зазначимо, що саме зараз найкращий час вдарити по Шустеру, поки той знаходиться в Литві. Шустер, як особа без українського громадянства просто не зможе потрапити до України.

А все почалось з того, що колишній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков опублікував фото з бізнесменом Дмитром Гордоном, лікарем Євгеном Комаровським, телеведучим Савіком Шустером, експрем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. Світлина вже стала мемом.

Об’єднує всіх присутніх на фото не тільки той факт, що вони цими вихідними разом сфотографувались у Литві на форумі. Це армія, яка останнім часом жорстко критикує Зеленського на каналах Ахметова.

Хоча до того, як олігарх почав активний процес підготовки до виборів, більшість з них виступала з підтримкою чинного президента.

Давайте подивимось усіх. Арсен Аваков швидко перевзувся під час останніх президентських виборів. Він забув про Петра Порошенка і активно став підтримувати Володимира Зеленського.

Натомість останній не так давно розпрощався з токсичним міністром внутрішніх справ. Нещодавно той повернувся у публічний простір. Тепер вже з гострою критикою президента Зеленського і оголосив про повернення у велику політику. Про це розповів Єгор Скоріна в ефірі 24 каналу.

Також, нещодавно Савік Шустер розкритикував Зеленського через провал спецоперації “вагнерівців”. Він назвав це “початком кінця” для чинної української влади.

Справжніми “Брутами” стали Комаровський та Гордон. Вони активно відстоювали позицію чинного президента до останнього. Гордон і Шустер, до речі, ще рік тому на святкуванні дня журналіста їли шашлик і обіймались з президентом.

Але бізнесмен та лікар також нещодавно почали гостро критикувати Зеленського і визнали себе “лохами” за те, що голосували за нього.

Ну і на фото є Гройсман, який будує свою партію виключно на критиці нинішньої влади. Ось яка компашка зібралась на фото. В мережі жартують, що не вистачає лише самого Ріната Ахметова, але користувачі мережі припускають, що він фотографував.