Стало відомо про те, що Росія може розпочати новий наступ під Харковом 15 січня.
Про це повідомляє видання The Telegraph.
За даними джерел видання, російські війська готуються відновити наземний наступ на Куп’янськ та околиці. Також є ймовірність посилення повітряних атак у ці вихідні.
Зазначимо, що такі заяви від ЗМІ звучать неодноразово. Крім того, російські окупанти останнім часом штурмують українських захисників під Харковом. Проте наразі, український генштаб ці заяви ніяк не прокоментував.
Але напередодні голова Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус заявив, що Росія здатна протягом тижня-трьох сформувати достатній контингент для повторного наступу на територію Чернігівщини.
За його словами, російські війська дійсно здатні мобілізуватися за короткий період часу, але стоїть питання, чи будуть вони це робити.
«Чи вони це зроблять, чи ні, залежить і від того, наскільки ми працюватимемо з точки зору нарощування фортифікацій. Вони все бачать, літають, де можуть, десь хтось їздить, ми ж цього не виключаємо. Вони розуміють ситуацію. Фортифікація 2023 року відносно фортифікації 2022 року – це зовсім інший рівень. Зараз ми й далі будемо підсилювати цей аспект. Чим більше ми це робитимемо, тим менша ймовірність повторного заходу ворога на територію Чернігівської області», – розповів Чаус.
За словами голови Чернігівської ОВА, на 2023 рік для будівництва військових, інженерних і фортифікаційних споруд було передбачено 363 мільйони гривень з резервного фонду держбюджету. З них використали понад 217 мільйонів гривень – це 59,9%.
Водночас, військовий експерт Олег Жданов зазначає, що генеральний штаб Збройних сил України наразі не спостерігає формування ударних угруповань на цих напрямках.
“Ми сьогодні бачимо, що у Російської Федерації немає можливості зайву бригаду притягнути зі своєї території, а не те, що сформувати за один-три тижні наступальне угруповання. Його чисельність має бути принаймні вдвічі більшою, ніж та, яка входила з території Білорусі. Тобто близько 150-200 тисяч осіб. З важкою технікою та озброєнням. Це просто нереальні заяви”, – розповів Олег Жданов.
За його словами, ті війська прикриття державного кордону, які Росія утримує навпроти Чернігівської, Сумської та Харківської областей, в Україні порахували.
“Ми всіх їх знаємо до солдата та автомата. Єдина наша величезна проблема – це те, що вони ведуть обстріли нашої території за допомогою артилерії та авіації і намагаються, особливо в Сумській області, вести диверсійно-розвідувальну діяльність”, – каже Олег Жданов.
Військовий експерт розповів, що сьогодні російські генерали вигадують “креатив” через брак особового складу.
“Російський генерал Теплинський, очільник групи військ “Дніпро” на Херсонському напрямку, вигадує “креатив”. Він збирає дезертирів і відмовників від участі в бойових діях на Херсонський напрямок, тому що йому не вистачає резерву, нічим поповнювати особовий склад у тих частинах, якими він командує”, – розповів Олег Жданов.
За його словами, з військової точки зору, це був би дуже необхідний хід для Росії – відкриття другого фронту. Для України це була б катастрофа, каже Олег Жданов.
“Але для того, щоб це робити, треба мати десь 150-200 тисяч угруповання з повним технічним оснащенням та озброєнням. Ну і, відповідно, запаси боєприпасів. У цьому разі РФ треба не лише повністю перейти на воєнні рейки, треба ще й оголосити загальну мобілізацію. Якщо говорити, за яких умов вони можуть створити там ударне угруповання, то, на мій погляд, якщо ми погоджуємося на переговори і даємо їм оперативну паузу на три-п’ять років. Тоді ми отримаємо посилення угруповань на окупованих територіях і, можливо, створення ударних угруповань на північно-східних кордонах України”, – резюмує Олег Жданов.