Військовий експерт Олександр Мусієнко анонсував напружений період для Криму у 2024 році. На його думку, півострів буде блискавично демілітаризовано.

На думку експерта, ситуацію можна прояснити лише через бойові дії, оскільки це єдиний критерій, але важливо враховувати, що можна передбачити, що Росія не досягне оперативно-стратегічних успіхів у цьому конфлікті. Тим не менше, він додає, що Росія може досягти тактичних успіхів, і до цього слід бути готовими.

«Це перша половина 2024 року. А далі я допускаю, що за певних умов Україна може дещо змінити сценарій і відвоювати певні території, але, знову ж таки тактичного локального характеру. Тому я не думаю, що принципово, істотно може ця мапа змінитися насправді», — міркує Олександр Мусієнко.

Як він відзначає, у нас вже багато разів були невдачі з прогнозами, зокрема, щодо можливості входження ЗСУ в Крим та інші сценарії. Експерт пояснює, що передбачити такі моменти неможливо, оскільки, наприклад, коли ворог втрачає фланг і лінія фронту обсипається, неможливо визначити відразу, на яку відстань зайдуть наші війська – чи буде це 15 чи 150 кілометрів.

«Але я точно можу прогнозувати, що Крим буде демілітаризуватися стрімко у 2024 році. Чи вдасться нам цим скористатись по суходолу? Тут є питання. Але щоб зменшити військову потугу російських військ у Криму, я бачу, це консенсус усіх. Про це говорить президент, про це говорить головнокомандувач, про це говорять наші західні партнери і пишуть усі ЗМІ», — підсумовує Олександр Мусієнко.

Зазначимо, що за очікуванням Вашингтона, у 2024 році і Росія, і Україна будуть активно зосереджуватися на розвитку своїх оборонно-промислових комплексів перед переходом до інтенсивних бойових дій у 2025-му році. Допомога США вважається критичною для України на довгострокову перспективу, і важливо виділити її до виборів у Сполучених Штатах.

Про це із посиланням на низку джерел повідомляє американський телеканал CNN у своєму матеріалі про перспективи війни РФ проти України в найближчі роки та про боротьбу Білого дому за розблокування допомоги Україні в США.

Обидві сторони «занадто виснажені, як з точки зору живої сили, так і озброєння, щоб можна було побачити великі зміни в 2024 році», зазначив цей співрозмовник.

За його словами, українці обговорювали 2025 рік як «більш реалістичний варіант з точки зору того, що вони можуть створити для початку нового наступу», відзначив у коментарі СNN згаданий військовий чиновник США.

Загалом очікується, що Україна проведе 2024-й рік, працюючи над зміцненням свого оборонно-промислового комплексу (ОПК) та відновленням власних сил в очікуванні ще більш інтенсивних бойових дій у 2025 році, сказав американський чиновник, — стратегія, на якій, ймовірно, також зосередиться і Росія.

«Ось чому постійна підтримка Заходу є такою критично важливою, адже саме наступного року має бути зроблене все те, що вирішить, як розвиватимуться події в 2025 році і, можливо, навіть далі», — цитує CNN свого співрозмовника.

Незалежно від того, хто буде обраний президентом США восени і що станеться в американській політиці цьогоріч, представники розвідки США та Заходу вважають, що війна Росії в Україні, ймовірно, триватиме набагато довше 2024 року, йдеться у матеріалі.

«Оцінки відрізняються, але практично всі вони припускають, що війна триватиме ще щонайменше два роки, свідчать чисельні джерела, знайомими з даними розвідки, — і це достатньо довго, щоб перевершити перший термін Байдена. У приватному спілкуванні деякі офіційні особи США та Заходу кажуть, що бойові дії можуть тривати ще п’ять років», — пишуть автори СNN.

Саме тому представники Білого дому та законодавці, включно з деякими «яструбами»-республіканцями, прагнуть затвердити та спрямувати допомогу Україні ще до того, як час для цього потенційно буде вичерпано наприкінці 2024 року.