Удари по російських об’єктах в Ленінградській області свідчать, що українська армія володіє ефективними далекобійними засобами.
Про це повідомляє військовий експерт і директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.
За його словами, це свідчить про перехід до нового етапу ведення бойових дій.
«Відстань до цілі по прямій становить від 700 до 900 кілометрів. Для обійти вузли російської протиповітряної оборони і різні загрозливі напрямки, траєкторія може становити десь 1200 кілометрів», — зауважив експерт.
Рябих вказав, що ці засоби можуть оминати російські системи ППО та атакувати об’єкти, які використовуються окупантами для забезпечення своєї армії паливом та веденням економічної діяльності.
«Росіяни, які обожнюють Путіна, вже можуть спостерігати за результатом його політики безпосередньо зі своїх вікон, причому далеко від лінії фронту», — зазначив він.
Додамо, раніше вже говорилось, що політичні еліти Європи прийняли рішення про перенесення бойових дій на територію Росії. У грудні 2023 та січні 2024 року цей підхід утвердився у світі.
Про це заявив дипломат Роман Безсмертний.
«У грудні 2023 року й січні цього світ утвердився в тому, що в поєдинку з Росією необхідно переносити війну на територію ворога. Про це говорив вже й Державний секретар США Ентоні Блінкен, апелюючи питанням про те, що РФ не можна перемогти, якщо не переносити воєнні дії на російську територію. Ці ж тези повторили канцлер Шольц й премʼєр-міністр Великої Британії Сунак. Вони говорили про право України вести бойові дії на території Росії й вражати російські цілі. Тому вже можна стверджувати, що політичні еліти Європи дійшли до висновку, що такі дії вкрай необхідні Україні для перемоги у війні», — сказав Безсмертний.
Дипломат вказав на висловлення Держсекретаря США, канцлера Німеччини та прем’єр-міністра Великої Британії, які говорили про право України атакувати Росію та наносити удари на її території. Також Безсмертний підкреслив необхідність швидкого постачання Україні далекобійних засобів ураження для успішної реалізації цієї стратегії.
«Тому, коли це станеться, в цьому році чи найближчими місяцями, стало лише технічним питанням. Все буде залежати від постачання відповідних озброєнь. Оскільки, поки що того озброєння, яке передають нам партнери недостатньо для атак на РФ. Якби ті цифри, про які говорить Макрон, були б помножені на 20-30, тоді б можна було про щось говорити», — пояснив він.
До того ж, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Олексій Мельник прокоментував питання про те, якою зброєю Україна може бити по країні-агресору РФ.
Він підкреслив, що обмежень щодо використання власної зброї по території РФ для України немає.
«Більш того, Україна з перших місяців повномасштабного вторгнення кілька разів намагалася за допомогою безпілотників і проведення диверсійних операцій завдати ударів по РФ», — говорить експерт.
За його словами, на все те, де не застосовується далекобійна Західна зброя, партнери дивляться як на суверенне право України здійснювати оборону.
«Однак коли, наприклад, Україна проводила операції стратегічного рівня проти портової інфраструктури, партнери намагалися нас стримати, оскільки це мало б наслідки для глобальної торгівлі. Але, за великим рахунком, все, що стосується дронів дальнього радіусу дії українського виробництва і вибору цілей для їх атак, наші партнери не тільки будуть погоджуватися з українським вибором, але і по можливості навіть сприяти нам в плані надання розвідувальної інформації», — додав Мельник.