Учора, 12 березня, бійці Легіону «Свобода Росії», Російського добровольчого корпусу та Сибірського батальйону зайшли до Курської та Бєлгородської областей РФ. Захоплене Тьоткіно може стати пасткою для військ РФ. У Forbes кажуть, що, якщо відкинути пропагандистське значення, цей прорив кордону міг відволікти окупаційні війська від лінії фронту в Україні і таким чином Путін виведе війська.
Як відомо, ці добровольці входять до Іноземного легіону, який підпорядковується управлінню української розвідки. Вони продовжують вербувати росіян, які проти режиму президента РФ Володимира Путіна. Два батальйони добровольців, які налічують кілька сотень людей, раніше брали участь у виснажливих битвах в Авдіївці та навколо неї.
Хоча у «легіонерів» виникли проблеми на прикордонному посту, де їхній танк Т-64 наїхав на міну, їм все одно вдалося вигнати з Тьоткіного поліцію і російських військових. Після цього вони зайняли позиції і пообіцяли «гарячу ніч» для тих, хто спробує відбити населений пункт. Тому, не виключено, що Тьоткіне може стати пасткою для військ РФ.
Хоч, під час попередніх рейдів добровольці одразу залишали територію РФ, однак є підстави вважати, що цього разу все буде інакше, оскільки Тьоткіне має досить унікальну географію — територія України оточує його з трьох боків, а на заході воно закрите річкою. Таким чином війська РФ мають лише один шлях для наступу.
Якщо ЗСУ розгорнули артилерію навколо міста, а про це немає відомостей, то «легіонери» могли б утриматися в місті. На думку журналістів, це було б найкращим сценарієм для українців та їхніх союзників, оскільки перетворило б Ттьоткіне на виснажливу пастку.
«Не дивуйтеся, якщо це станеться в найближчі години та дні. Українці вміють встановлювати пастки на виснаження. Ми це бачили в Авдіївці, а до цього Мар’їнці, Вугледарі та Бахмуті», — пишуть у виданні.
Додамо, що дії російських добровольчих угруповань на території Курської та Бєлгородської областей — це нагадування, що війна триває не тільки в Україні, але й на території РФ, і цю війну ведуть зокрема росіяни. Росіяни, які воюють проти Володимира Путіна.
Таку думку висловив політолог Володимир Фесенко.
“Це удар по Путіну і його оточенню. Поки, на жаль, не смертельний, це не нокаут і навіть не нокдаун. Але це удар. Ця ситуація показує, що війна триває, вона триває не тільки на території України, і це не “СВО”, як каже Путін. Він говорить увесь час, що “цілі будуть досягнуті”. І сенсовою віссю свого нещодавнього звернення (передвиборчого) до Федеральних зборів він зробив саме війну. Це його головна обіцянка — війна триватиме. Але “ви не хвилюйтеся, дорогі росіяни, ви отримаєте свої плюшки, комусь зарплату додадуть, комусь ще щось зроблять, десь щось побудують. Все буде нормально, країна житиме своїм життям, а в Україні ми досягнемо своїх цілей”. Ця війна в підсумку неминуче прийде до самої Росії — це найголовніше”, — сказав він.
На думку політолога, поки що такі дії більшою мірою символічні, але слідом за символікою прийдуть й інші дії. Він нагадав, що на похорон Навального прийшли тисячі людей, не злякавшись репресій.
“Це був теж символічний протест. Велика частина російської опозиції — найактивніша — зараз у в’язницях, когось убито, хтось змушений був виїхати, таких людей дуже багато. Але чимало людей залишилося і в Росії. І ця ситуація — нагадування, що проти Путіна потрібно боротися не тільки мирними способами. Зло треба зупинити і різними способами, різними шляхами, зокрема й таким. Тому справа не тільки в тому, що треба зіпсувати картинку референдуму схвалення Путіна і війни, треба нагадати — війна триває, і в самій Росії, і люди, які не згодні з політикою Путіна, повинні зрештою підійматися”, — каже Фесенко.