У четвер, 4 квітня, російські війська здійснили механізований наступ у напрямку міста Часів Яр (на захід від Бахмута) і просунулися до східної околиці цього населеного пункту.
Згідно з доповіддю Інституту вивчення війни (ISW), на східній межі Часівого Яру війська ЗСУ зупинили окупантів. На геолокаційних знімках, опублікованих 4 квітня, можна побачити, як російські війська проводять механізований наступ до роти у напрямку Часового Яру.
На відеозаписах видно, що російська механізована колона рухалася вздовж ділянки траси Т-0506 (Хромове — Часів Яр) до східної околиці мікрорайону Канал (остання східна частина міста Часів Яр), але українські сили перешкодили російським військам продовжити наступ у місто.
Український військовий заявив, що ЗСУ знищили 11 з 25 одиниць російської бронетехніки, які брали участь у механізованому штурмі, хоча українські офіційні особи ще не надали більш детальної інформації про цей штурм.
Варто зазначити, що місто Часів Яр у Донецькій області має ключове значення у системі оборони. Російська армія розуміє важливість цього населеного пункту.
Цю інформацію повідомив в ефірі одного з телеканалів військовий експерт Ігор Романенко.
За його словами, розглядати це місто «просто як тилові райони не зовсім правильно, тому що воно розташоване на пагорбі». Біля Часового Яру існує відповідна система оборони, яка зараз укріплюється.
«Ворог розуміє значення цього міста. Якщо його захопити, то в росіян відкриваються перспективи подальшого просування на Краматорськ, Слов’янськ тощо. Зрозуміло, що Сили оборони України мають з цього приводу свої плани, руйнують плани ворога щодо просування», — наголосив експерт.
Романенко підкреслив, що найбільш інтенсивні бої на східному фронті відбуваються біля Часового Яру. Точно тому обидві сторони намагаються сконцентрувати там свої резерви.
«Нам це робити важче, оскільки в повній мірі не спрацьовує питання щодо мобілізації», — додав він.
Нагадаємо, що загарбники використовують усі свої сили та засоби, щоб захопити Часів Яр.
Про це інформував одному з каналів командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» Юрій Федоренко.
«Часів Яр. Там противник робить все можливе та неможливе, не шкодуючи ні техніки, ні особового складу, ні боєприпасів, але значних тактичних успіхів не має. Силам оборони в жорстких боях вдається відбивати атаки ворога, ведеться системна злагоджена робота бригад, які тримають відтинок щодо контрбатарейної боротьби», – розповів він.
За словами Юрія Федоренка, на Бахмутському напрямку працюють різні окупаційні війська. Серед них є військовослужбовці з низьким рівнем забезпечення та підготовки, переважно мобілізовані, а також приватні військові компанії, наприклад, «Шторм-Z».
«Саме таких військовослужбовців противник використовує насамперед для того, щоб виявляти вогневі позиції та проходити по мінних загородженнях Сил оборони. Це видатковий матеріал, який противник не шкодує та належним чином не оснащує, не озброює», – сказав він.
Водночас ворог також проводить штурм військами з високим рівнем підготовки. Це кадрові військові, контрактники, зокрема десантно-штурмові війська, які мають засоби індивідуального захисту, форму, зброю, включаючи тепловізори та інше обладнання. Їхня тактика ведення бойових дій також відрізняється.
«У першому ешелоні йдуть спочатку низькопідготовлені – видатковий матеріал, потім намагаються дотискати саме високопідготовленим особовим складом. Попри підготовку окупанта, Сили оборони роблять все можливе та неможливе для того, щоб бити ворога дистанційно, не давати можливості йому наблизитись до наших передових позицій», – додав Федоренко.