В новому законі про мобілізацію є пункт про бронювання працівників правоохоронних органів. Однак є питання, чому саме ті, хто дійсно може професійно захищати Батьківщину і мають необхідну фізичну підготовку залишається осторонь?
Крім того, голова МВС Ігор Клименко повідомив, що значна частина українських поліцейських наразі воює на фронті, або виконує завдання, які тим чи іншим чином повʼязані з обороною України.
Міністр відзначив, що бригада «Лють», яку сформувало МВС на початку минулого року, налічує пʼять тисяч осіб.
«Ще близько 30 тисяч поліцейських (і чоловіки, і жінки) виконують поліцейські функції в регіонах, які безпосередньо знаходяться в областях, де йдуть бойові дії. В нас є підрозділи поліції, які займаються безпілотниками. У нас люди є, які займаються специфічними функціями під час цієї війни, про які ми будемо розповідати вже після закінчення бойових дій», — вказав він.
Міністр наголосив, що в МВС служить близько 75 тисяч чоловіків і 25 тисяч жінок.
«І якщо відняти від цих 75 тисяч ті підрозділи, які безпосередньо є на війні і ще будуть на війні незабаром, то за охорону публічного порядку, за розкриття злочинів, взагалі за поліцейську всю функцію буде відповідати всього-на-всього по всій країні близько 30-35 тисяч осіб», — сказав міністр.
Однак Клименко зауважив, що не виключена можливість відправки на фронт більшої кількості правоохоронців. Це було б чудовою ініціативою, адже саме ті, хто дійсно пов’язаний з роботою зі зброєю і навчений захищати та працювати з нею в більшості просто відсиджується осторонь? Поліція може бути надзвичайно корисною на фронті, що показує досвід окремих сміливих бригад, тому необхідно мобілізувати правоохоронців, які можуть стати на заміну своїм колегам, які вже нас захищають на фронті.