samopomich-u-parlamenti-ukrayinczi-dosi-viryat-u-velyku-lvivsku-mriyu_large

Минулого тижня несподівано в топі парламентських сенсацій виявилася одна з найменш скандальних парламентських фракцій – «Об'єднання Самопоміч». Пляму на репутації політичної сили поставив 29-й номер партії Андрій Мірошник.

Депутат, якого підвела власна необережність і точність об'єктива фотокореспондента, на наступний день попросив забрати у нього мандат. Пояснив це тим, що хоче бути вільною людиною. А що щодо інших його колег по партії?

Як і у випадку з іншими політичними силами, несподівано високий рейтинг «Самопомочі» тримається на декількох провідних особистостях. Перша і найголовніша з них – це, звичайно, сам Андрій Садовий. Позитивний образ мера Львова накладає відбиток на громадську думку про партії навіть через півроку її перебування на політичній арені.

«Українці з інших регіонів бачать, що Львів перетворюється на туристичну Мекку, є прогресивним містом, сприймає нові технології для впорядкування життя міської громади… Українці хочуть людей, які будуть робити справи, а не тільки говорити і Садовий повністю відповідає на їх запит», – пояснює феномен іміджу лідера «Самопомочі» Канівський.

Це все так, погоджується його колега Кость Бондаренко, однак головна заслуга Садового – те, що він вдало скористався тим, що зробили попередники. «Є легенда про те, що він підняв Львів, хоча насправді Львів був відновлений – будемо говорити відверто – «Партією Регіонів», при їх менеджменті та державних вливань напередодні Євро-2012. Він просто на цьому побудував свою іміджеву програму», – констатує експерт.

А якщо до цього додати потужний медійний ресурс (сім'ї Садових належать радіо і телеканал «24», радіостанція «ЛюксFM» і портал Zaxid.net), народна підтримка мера Львова не виглядає такою вже несподіваною.

Крім того, Садовий взяв гросмейстерську паузу перед вступом у велику політику, яка, як очікує більшість, рано чи пізно все одно відбудеться. «Поки сильні світу цього поливають один одного брудом і з'ясовують, хто скільки вкрав, Садовий стоїть осторонь, як вічна перспективність», – говорить Бондаренко. «Рано чи пізно йому доведеться або використовувати свій потенціал і забруднитися політикою, або ж піти на пенсію», – каже він.

Інші особи зі списку «Самопомочі» – одні «темні конячки». «І Гопко, і Сироїд, і інші являють собою 50 відтінків сірого», – характеризує партію Кость Бондаренко.

 

джерело: Слово і Діло