Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що без кредиту МВФ країні не вдасться уникнути дефолту. Про це глава уряду написав у Twitter.
"Ціна на газ. У нас були лише два варіанти: або мінімальне підвищення, про яке ми домовилися, або дефолт, галопуюча інфляція, знецінення всіх заощаджень. Ми вибрали варіант, який можна компенсувати субсидіями. Щоб незахищені люди не відчули підвищення", – зазначив Гройсман.
Він також підкреслив, що "з липня робив все, щоб зняти питання підвищення ціни на газ з порядку денного".
"Але це одна з критичних умов МВФ. Це не для того, щоб брати нові борги, це для того, щоб віддавати старі. Адже щороку на їхнє обслуговування ми витрачаємо по $5 млрд", – уточнив прем'єр.
Варто нагадати, що постанова Кабміну №187 від 22 березня 2017 року передбачала, що спецобов'язки з продажу газу населенню і ТКЕ будуть діяти до 1 квітня 2018 року, але пізніше уряд продовжив їх до кінця травня, а ще пізніше – до кінця липня, серпня, вересня, 18 жовтня і до 27 жовтня.
Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона
Україна в рамках співробітництва з Міжнародним валютним фондом зобов'язалася відмовитися від PSO і перейти до ринкових цін, проте влітку і восени 2017 року відмовилася від їхнього виконання.
Наразі питання цін на газ для населення є ключовим для відновлення фінансування з боку МВФ.
На засіданні 19 жовтня 2018 року Кабмін підвищив ціну на газ для населення на 23,5% з 1 листопада 2018 року. Уряд затвердив ціну газу для населення з 1 листопада на рівні 8 550 грн за 1 тис.кубометрів (з ПДВ).