Український військовий експерт Олексій Арестович схвалив ініціативу команди Зеленського про створення в Україні нового медіа-регулятора.
Відзначимо, раніше обраний народним депутатом України від фракції "Слуга народу" політик Микита Потураєв заявив, що влада має намір створити новий потужний і незалежний регулятор медіа, який буде стояти на сторожі національних інтересів країни.
Коментуючи цю заяву на своїй сторінці в месенджері Telegram Арестович акцентував увагу на тому, що така ініціатива команди Зеленського вітається і піддав критиці політику п'ятого президента Петра Порошенка в інформаційному напрямку.
"Почин дуже корисний. Беззуба політика Порошенка в цьому відношенні дуже дорого коштувала йому особисто, тим більше, Україні", – зауважив експерт.
Як підкреслив Арестович, в процесі реалізації цієї ідеї нова влада повинна утриматися від створення інструментарію адміністративної розправи над своїми опонентами.
Додамо, що Президент України Володимир Зеленський розуміє ризики, які існують у медіасфері, а його команда має план перемоги на інформаційному фронті.У команди президента є напрацювання рішень щодо каналів Медведчука.
Про це заявив радник президента та кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу» Микита Потураєв в ефірі «Українського радіо».
«Якби не було волі президента, то не було б напрацьовано тактичних і стратегічних кроків щодо інформканалів, які пов'язують з Віктором Медведчуком. А політична воля є, вона потужна, і я сподіваюся що перші результати остаточно переконають кожного слухача, що це не просто декларації, а ми маємо план перемоги на інформаційному фронті», – наголосив він.
На запитання ведучого «Українського радіо» Богдана Буткевича про те, що планує робити нова влада із зосередженням в руках оточення Віктора Медведчука інформаційних телеканалів, пан Потураєв сказав:
«Ми вже напрацювали рішення на тактичному рівні, які можна найближчим часом прийняти, а також допрацьовуємо рішення стратегічного рівня, бо необхідно не вибірково боротися, а зробити запобіжники – висловлюючись воєнною лексикою "фортифікаційні споруди", щоб назавжди захистити наш інформаційний простір від ворожих вторгнень».
Зокрема, на його думку, варто досліджувати звідки беруться гроші на придбання каналів, «чи немає там слідів держави агресора».
«Канали є збитковими, щонайменше на кожен канал щомісяця півмільйона доларів дотацій, тобто на три канали – йде це щонайменше півтора мільйона доларів щомісяця», – зауважив він.