У країні-агресорці все частіше почали створювати приватні армії. Тепер кишенькову армію заснував і голова окупаційної адміністрації Криму Сєргей Аксьонов.
Російський опозиційний політик Геннадій Гудков розповів для ЗМІ, що в Росії готуються до розвалу країни. Коли це трапиться, то елітам потрібно мати власну армію, щоб чогось собі відхопити і зберегти в безпеці власну шкуру.
В Росії губернатори зовсім не вірять і не впевнені у Владімірі Путіні, російській армії і взагалі в результатах війни.
Тому про всяк випадок вони створюють, як керівник тимчасово окупованого Криму Аксьонов, силові структури. Вони допоможуть виконати певну роль захисту їхньої влади в тому чи іншому регіоні країни,
– зазначив Гудков.
Цей процес буде набирати силу та охоплювати все більше регіонів.
“Вони будуть під приводом територіальної оборони формувати якісь загони, когось готувати, надавати стрілецьку зброю, можливо якусь техніку”, – припустив опозиційний політик.
Геннадій Гудков зауважив, що й надалі буде тривати підготовка регіональних лідерів до ймовірного розпаду Росії.
Додамо: У тому, що на Росію чекає поразка в агресивній війні проти України, впевнені всі союзники Києва. Але відкритим залишається питання: що буде з Росією.
Затяжна війна Росії проти України, величезні втрати в живій силі і техніці, санкційний тиск і, як наслідок, різке зниження рівня життя. У Росії зростає невдоволення владою. А велика поразка на фронті може призвести до перевороту, кажуть аналітики.
“Режим не може бути змінений ні народною революцією, ні, тим паче, виборами тощо. Виборів просто не існує. Шанси — це палацовий переворот. Військові люди, цивільні люди — це не важливо. Важливо, щоб вони були допущені до палацу. Імовірність досить висока, тому що Путін зруйнував життя своєї еліти, своїх наближених. І вони вкрай ним незадоволені. Вони його ненавидять. Тому рано чи пізно це може статися”, — казав російський опозиційний політик Леонід Гозман у Freedom.
Поки що публічно своє невдоволення владою активно висловлюють лише анонімні Telegram-канали і такі персони, як Стрєлков-Гіркін.
Винними в поразці називають безликих чиновників-корупціонерів. І щоб врятувати від них Росію, Гіркін і компанія створили так званий “клуб розсерджених патріотів”.
“У цій ситуації люди таких поглядів, як у Стрєлкова-Гіркіна, звісно, теж хотіли би бути активними. Не треба недооцінювати просто бажання людей. Ось вони хочуть, їм це подобається. Їм хочеться, щоб було так. Вони хочуть таких об’єднань, вони їх роблять. Влада дивиться на це не просто поблажливо, я думаю, а більш-менш зі схваленням, оскільки розраховує використати їх як ударну силу, яка зможе сприяти втриманню ситуації”, — каже Гозман.
Політологи впевнені: дії “розсерджених патріотів” координуються з Кремля. Мета — взяти під контроль незадоволених результатами так званої “спецоперації”. Навіть таких опозиціонерів влада сприймає як загрозу.
“Ось цей “клуб розсерджених патріотів” — це ніби така дозволена позасистемна опозиція. Путінський режим може дозволяти тільки контрольовану опозицію. І, мабуть, таким чином, знімається частково напруга за рахунок нібито видимості критики. Але найголовніше: весь цей процес контролюється”, — зазначає політолог Володимир Фесенко.
Експерти вважають, що поки передумов для перевороту в Росії немає. Силова вертикаль, репресії та переслідування забезпечують стабільність. Водночас у наявності симптоми підготовки до палацової боротьби. Наближені до Путіна створюють власні приватні військові компанії, плетуть змови, об’єднуються в групи.
“Справа навіть не в перевороті як такому, а в різкому загостренні боротьби різних угруповань в оточенні Путіна, включно із силовими угрупованнями. Умовно кажучи, це те, що в політології називається війна всіх проти всіх. Ось такий сценарій я не виключаю”, — каже Фесенко.
За словами аналітиків, перемоги Збройних сил України на полі бою наближають політичну дестабілізацію в Росії. Найболючішим ударом для Кремля може стати деокупація Криму.