Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков називає проведені слідчими ДБР в п’ятницю вранці обшуки вдома у народного депутата Тетяни Чорновол, а також висунення їй підозр у вбивстві неадекватними і ганебними.

Однак він не очікував, що у Державному бюро йому дадатуь жорстку відповідь. Однак все по порядку.

Спершу Аваков заявиви, що він пропонує першому заступнику директора ДБР Олександру Бабікову покинути державну службу.

“Таня була на Майдані, як сотні тисяч українців – брала участь в цивільних протестах. Пане Бібіков, я був теж на Майдані 18 лютого 2014 року – я такий же як Таня – приходьте до мене, чекаю.

Спробуйте. А краще підіть до біса з держслужби, або до Януковича назад. Не заважайте президенту відбудовувати країну. І так не просто, – сказав Аваков.

Міністр нагадав Бабікову, наголошуючи, що він був адвокатом Віктора Януковича, що, ініціюючи слідство проти Чорновол, він порушив конфлікт інтересів.

“Ви наплювали на конфлікт інтересів, як керівник ДБР та інспірували справу проти Тетяни Чорновол – особистого ворога Януковича. Справи немає, є тільки ваша жага помсти. Це неприпустимо”, – підкреслив Аваков.

Також він зазначив, що в Україні немає непідсудних і бути не повинно.

“Але те, що відбувається стосовно Тані – це неадекватно і ганебно. Мені соромно, що всі ми допустили таку дію проти Чорновол як сьогодні”, – написав міністр внутрішніх справ.

Водночас, у Державному бюро розслідувань заявляють, що слідчі, які підозрюють народного депутата VIII скликання Тетяну Чорновол в умисному протиправному заподіянні смерті громадянину Володимиру Захарову, перебувають поза політикою.

“По-перше, ДБР в політику не грає стосовно заяв, спрямованих до нас, які зробив міністр. По-друге, слідчий і прокурор в окремому цьому провадженні є самостійними фігурами, які здійснюють досудове розслідування”, – повідомили у слідчому органі.

Також в ДБР заявили, що причетність або винуватість Чорновол до імовірного злочину безпосередньо буде встановлюватися судом.

Додамо, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков крок за кроком нарощує владні повноваження. Звіряючи свою позицію з настроєм президента Зеленського, він став одним із найвпливовіших політиків країни.

І якщо за Порошенка апетити Авакова було кому стримувати, то нинішня ситуація з коронавірусом показала: міністр МВС претендуватиме на ключову роль в українській політиці, залишаючи позаду себе і прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, і секретаря РНБО Олексія Данілова, і навіть голову Верховної Ради Дмитра Разумкова.

Як зазначають політологи, Ситуація з «незамінністю» Авакова ще більше заграла новими фарбами якраз на порозі епідемі. А звернення Арсена Борисовича до українців, яке він виставив на своїй сторінці у соцмережі, а потім і перелік необхідних заходів, який з’явився там же, свідчать, що міністр відчув у собі достатньо сил для «ривка».