Основний напрямок для росіян на сьогодні після Авдіївки – Ласточкине. Проте там його чекають сюрпризи — поляже не одна бригада окупантів.
Про це написав заступник командира третьої окремої штурмової бригади (3 ОШБр) Максим Жорін.
«У ворога на Авдіївському напрямку достатньо сил і засобів для просування далі. І вони будуть це робити», — зазначив він.
За інформацією Жоріна, зараз 3 ОШБр разом з іншими підрозділами зайняла певні рубежі оборони навколо Авдіївки.
«Інтенсивність боїв висока, але, звичайно, не настільки жорстка, як була в місті. Основний напрямок для росіян на сьогодні — Ласточкине. Ми чітко усвідомлюємо, що в самому місті окупанти мають достатньо сил для подальшого наступу», — додав він.
Варто зауважити, що російські війська мають намір відновити активні наступальні дії в напрямку Куп’янська та Часового Яру. Йдеться і про повторні спроби йти в напрямку Вугледару.
Про це сказав військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.
Зокрема, тиск на наші позиції зросте після президентських виборів в Росії. Як відзначає оглядач, після голосування РФ розпочне більш інтенсивну мобілізацію. Вона дозволить окупантам до вересня набрати відповідну кількість людського ресурсу, щоб значно посилити можливості їхніх наступальних сил біля Куп’янська та Часового Яру.
Крім того, вважає оглядач, загарбники також планують відновити наступальні дії в напрямку Вугледару. Так, зараз вони не дуже там активні, водночас концентрують сили та засоби.
«Була думка, що вони взагалі могли розпочати наступальні дії в напрямку Вугледара до початку нового року. Однак зараз вони вичікують поки буде повністю захоплено Новомихайлівку. Потім вони планують далі просуватись з північного напрямку до Вугледара», – підсумував Коваленко.
Раніше вже говорилось, що після втрати Авдіївки ворог почне тиснути активніше на Куп’янськ, Часів Яр і Мар’їнку.
Про це казав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
«Нашим військам треба відійти й з флангів, де вони перебували. Нам треба зараз підстрахувати також Мар’їнський напрямок і Вугледар – над ними всіма зараз буде нависати ворог і там теж може відбуватися тактичний відхід з певних позицій. Під це і створюються певні оборонні рубежі, щоб далі вдало стримувати ворога», — пояснив експерт.
Щодо масштабу тактичного відходу, Мусієнко нагадав, що слід зважати на специфіку ландшафту. Він зазначив, що за Авдіївкою розташовано рівнини, отже поля, де немає населеного пункту, а також немає змоги обладнати ці рубежі.
«Це дещо складніше. Тому обирають більш вигідні позиції, їх добре оснащують», — пояснив він.
Авдіївку називали політичною ціллю РФ напередодні виборів Путіна. Ще однією такою ціллю називають Куп’янськ. За словами експерта, тепер Куп’янськ для ворога стане «дуже амбітною ціллю».
«Для росіян дуже бажано було б зараз вийти на Оскіл, захопити Куп’янськ, потім рухатися на з’єднання з Лиманським угрупованням. І далі вони можуть розвинути цей наступ до північної частини Донецької області та паралельно загрожувати Харківщині», — додав він.
Зараз важливо концентруватися на обороні Куп’янська.
«У командування є чудове розуміння, що цей напрямок потрібно боронити. Там створюється не одна лінія оборони, аби стримувати ворога. І наразі нам вдається його успішно стримувати. У Куп’янську ситуація краще, тому що позиції у нас вигідніші. Ландшафт дозволяє і оборонні рубежі облаштовані добре. Але з точки зору тиску ворога, зараз він почне тиснути сильніше. Зараз існують дві такі небезпечні точки — це Куп’янськ і Часів Яр», — розповів Олександр Мусієнко.
Він зазначив, що на Часів Яр ворог тисне з осені, тож можемо очікувати посилення тиску після втрати Авдіївки.