Деокупувати Крим легше, ніж вийти на кордони 24 лютого на Донбасі.
Про це повідомив ввійськовий експерт Петро Черник.
«Для цього потрібні дві речі. Авіацію нам задекларували, будемо мати 61 машину авіаційних комплексів F-16. Але є нюанс, яку зброю до нього нададуть. 105 показників номенклатури — це неймовірно багато. Проте нам потрібно AGM-158 JASSM. Це дуже потужна ракета класу повітря-поверхня», — вважає військовий експерт.
За його словами, переламати перебіг війни можуть F-16 із далекобійними ракетами та авіабомбами.
«Крим можна перетворити у феєрверк, упідводнити міст. Але дуже важливо упідводнити не одну секцію, бо вони її відновлять, а хоча б кілька сотень метрів, це можливо таким ракетами. Насправді F-16 із номенклатурою далекобійних ракет і важких бомб від 270 кг до 2 т, особливо планерні бомби, такі як AGM-154, переламають хід війни саме з ATACMS», — додав Черник.
Додамо, головне завдання ЗСУ – розсікти сухопутний коридор окупантів на Південному напрямку. Треба це зробити настільки глибоко, наскільки це можливо. Та будь-який результат буде все одно позитивним для української армії, адже так логістика загарбників з материкової України до Криму порушиться.
Про це заявив експерт з міжнародної безпеки Тарас Жовтенко.
Він зауважив, що логістику окупантів вже добре потрясли ударами по Кримському та Чонгарському мостах. А також – знищенням російських військових об’єктів на території тимчасово окупованого півострова.
«Ми фактично так йдемо тим шляхом, що ми просто ізолюємо, закриваємо Крим з логістичного боку для російських військ. Власне, це теж буде чудовий результат, принаймні, на цьому етапі контрнаступу», – наголосив Жовтенко.
А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях
ЗСУ треба посунути засоби ураження максимально південніше. Усе, щоби звідти діставати російські цілі біля Азовського моря і в Криму. Так відкриються досить серйозні можливості вражати окупантів значно краще, більше і з набагато більшою гарантією влучання та знищення. Це буде один із проміжних етапів цієї фази контрнаступу.
Далі українські захисники виснажуватимуть росіян в Криму, щоби російська армія просто не змогла використовувати цю територію у військових цілях. Так окупанти не зможуть постачати свої війська, переоснащувати та підтримувати їхню боєздатність.
Якщо до того моменту не достоїть Кримський міст, в окупантів буде дві опції. Вони зможуть тікати з Криму в Новоросійськ на баржах чи вплав, або загинути на півострові від крилатих ракет ЗСУ.
Фактично так українська армія створює усі передумови для того, аби починати фазу підготовки для деокупації півострова у військовому сенсі. Усе, щоби потенційна майбутня наземна операція могла принести максимальний результат і була з мінімальними втратами.
Нині ситуація на Південному напрямку, переконаний експерт з міжнародної безпеки, розгортається у певних моментах трохи оптимістичніше, ніж можна було сподіватися.
Окрім Мелітопольського напрямку, є потенціал для руху на Маріупольському. Усе залежатиме від того, як реагуватимуть росіяни й наскільки швидко вони зможуть адаптуватися до нових умов на фронті.
«Ми зможемо або обрати один якийсь із пріоритетних напрямків нашого руху нині, а інший залишити як запасний. Або можливо рухатися обома напрямками паралельно, просто розсуваючи цей коридор сухопутний», – зауважив Тарас Жовтенко.
Чим він буде ширшим – тим краще для ЗСУ й гірше для окупантів. На думку експерта з міжнародної безпеки, військове керівництво пропрацювало основні базові сценарії щодо цього.
«Ми готові до основних можливих варіантів розвитку подій точно. Враховуючи, що основні наші сили ще незалучені», – сказав експерт з міжнародної безпеки.