Верховна Рада все-таки призначила міністром охорони здоров’я Максима Степанова і міністром фінансів Сергія Марченка.

Кандидатуру Марченка підтримали 256 депутатів, Степанова – 246.

Зокрема, за Степанова 195 голосів віддала фракція “Слуга народу”, 21 – ОПЗЖ, 13 – група “Довіра” і 9 позафракційних.

За Марченка проголосували 212 “слуг”, 17 членів фракції “Голос”, 15 депутатів з “Довіри” і 7 позафракційних.

Варто зазначити, що за призначенням спостерігав, особисто Володимир Зеленський, який прибув до Верховної Ради, та після голосування за міністрів взяв слово.

Він передовсім подякував депутатам за те, що прийшли у масках, і наголосив на важливості роботи влади у момент карантину.

Важливо, що у такий важкий для усього світу час українські депутати збираються і працюють, наголосив Президент України Володимир Зеленський.

Дуже важливо, щоб країна працювала, не зважаючи на цю трагедію, цей вірус. Я вдячний усім депутатам, які проголосували за призначення міністрів фінансів і охорони здоров’я України. Я вас теж вітаю, – наголосив глава держави.

Він також підкреслив, що у такий складний для всього світу загалом і України зокрема важлива підтримка економіки нашої держави. У цьому контексті для України є важливим підписати меморандум з Міжнародним валютним фондом.

“Ви прекрасно знаєте, що дві головні умови – це ринок землі і банківський закон. Зараз ми будемо звами обговорювати ці питання. Ви прекрасно знаєте суми, які ми можемо отримати на підтримку економіки через меморандум”, – сказав Володимир Зеленський.

За його словами, нині важливі не великі суми, а саме підтримка української економіки. Крім того, президент закликав парламент не ділитися на владу і опозицію у період кризи, пов’язаної з епідемією коронавірусу.

Я розумію, що у кожного з вас можуть бути різні питання до конкретних законопроєктів, до відносин з міжнародними партнерами. У нас не може бути опозиції у такий період, тож я вас дуже прошу підтримати ці законопроєкти, – закликав глава держави.

Резюмуючи, президент зняв маску і наголосив, що у нього теж є багато запитань до цих законопроєктів. Втім, як стверджує він, вони нині дуже важливі для української економіки.

Після цих слів, за присутності президента, ВР прийняла так званий “антиколомойський” законопроєкт щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності, з приводу якого були суперечки.

Законопроєкт передбачає, що власники і екс-власники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише у грошовій формі. При цьому визнання незаконним рішення про виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування..