Окупанти намагаються відновити логістичні шляхи на Херсонщині після того, як ЗСУ знищили мости. Росіяни будують понтонні переправи, використовують поромні переправи, але всі вони під вогневим контролем українців.

Усі мости вже приведені у формат пішохідних. Окупанти навіть більше не намагаються їх ремонтувати. Їхній єдиний вихід – це понтонні або поромні переправи. Вони просто вимушені їх використовувати.

Раніше депутат Херсонської облради Сергій Хлань розказав, що в окупантів проблеми з постачанням харчів на Херсонщину.

Заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський зазначив, що зараз всі переправи окупантів перебувають під вогневим контролем ЗСУ. У деяких випадках наші хлопці взагалі в форматі онлайн отримують інформацію про те, що відбувається на цих об’єктах.

Потому приймають рішення про знищення цих об’єктів,
– зауважив заступник голови Херсонської облради в ефірі одного з телеканалів.

За його словами, в росіян ще немало понтонних переправ. Їх важко знищувати, бо вони секційні й навіть при прямому попаданні можуть вціліти.

У них інша проблема – обмежена кількість буксирів, які можуть ці понтони перевозити по воді. Тому в цьому вони обмежені,
– підкреслив Соболевський.

Він продовжив, що переправи – це не мости. Їхні логістичні потужності менші. Дуже багато часу займає процес завантаження, розвантаження тощо. Окупанти обмежені в перекиданні військ і забезпеченні угрупувань.

“Угрупування в Херсоні досить велике, йому необхідне забезпечення у великих обсягах щодня. З цим у них уже є певні проблеми”, – підсумував заступник голови Херсонської облради.

ЗСУ здійснюють наступальні дії на Херсонщині та досягають певних успіхів. Це та втеча керівництва російських військових із регіону дуже нервують загарбників.

Окупанти розуміють, що за потреби їм складно буде втікати з Херсонської області.

У Херсонській області зросла кількість випадків утечі російських військових. Окупанти, зокрема, час від часу проводять фільтраційні заходи, шукаючи власних солдатів, які залишили службу, насамперед це стосується “ЛНР”.

Взагалі моральний настрій окупантів дуже низький нині на тлі останніх успіхів ЗСУ. Вони насправді дуже нервують і їм не дуже подобається, що їхнє керівництво взагалі з Херсона з’їхало. Маю на увазі саме військове командування,
– сказав заступник голови Херсонської облради.

Він зауважив, що загарбники, які там залишилися, чудово розуміють, що всі переправи наразі перебувають повністю під вогневим контролем ЗСУ. І, коли їм потрібно буде швидко тікати з Херсонщини, то не всі це зможуть зробити.

Соболевський розповів, що росіяни для того, щоб не дати своїм солдатам утекти з поля бою, застосовують загороджувальні загони, залучаючи до цього кадировців. Але нема інформації стосовно того, щоб це робили безпосередньо на лінії фронту.

Думаю, кадировці самі б не захотіли туди їхати, тому що їх би там солдати інших народностей російської армії могли б і розстріляти, якби вони безпосередньо на “передку” щось намагалися їм розповідати,
– зазначив він.

Він додав, що нема також інформації щодо кількості окупантів, які здалися у полон. Наші військові час від часу надають відповідні дані, але стараються все ж не розголошувати це завчасно, поки операція не буде закінчена.

Росія заплатить високу ціну за розпочату війну проти України. Родичі окупантів, чиї тіла під Херсоном будуть відкопувати ще роками, сильно пошкодують, що не зупинили вчасно путінських маріонеток. Та буде пізно. А це відбудеться, адже настрій в українців бойовий, наш дух не зламати. Ми боротимемося до перемоги, до кінця!