Російський лідер Володимир Путін знову заявив, що, мовляв, готовий до переговорів щодо припинення війни в Україні. Для цього нібито йому потрібна допомога штатів. То що, борт диктатора вилетів?

Не все так просто, його справжні наміри виключають будь-які перемовини у найближчі місяці.

За даними The New York Times, заклик до номінальних перемовин пролунало від Путіна під час двогодинного інтерв’ю в Кремлі з американським пропагандистом Такером Карлсоном. очільник Кремля заявив, що готовий врегулювати конфлікт дипломатичними засобами.

 «Ми готові вести переговори. Ви (уряд США) повинні закликати нинішнє українське керівництво зупинитися і сісти за стіл переговорів», – заявив Путін.

Видання нагадує, що Путін не вперше висловлює готовність проводити переговори щодо майбутньої долі України, проте західні офіційні особи вже давно ставляться зі скепсисом до його намірів. Однак, оскільки це було його перше інтерв’ю з американським журналістом після вторгнення, його заклик до переговорів має додатковий важливий ефект, вважають аналітики.

Американські та українські офіційні особи висловлюють переконання, що найкращий варіант, на який може розраховувати українська армія у наступному році, особливо без додаткової американської підтримки, — це утримати свої поточні позиції. Американські чиновники заявляють, що не намагаються тиснути на президента України Володимира Зеленського, щоб він згодився на переговори з Путіним.

 «Як ми, так і президент Зеленський неодноразово говорили, що ми віримо, що ця війна закінчиться шляхом переговорів. Попри слова Путіна, ми не бачили жодних дій, які б вказували на те, що він зацікавлений у припиненні цієї війни. Якби ці слова були правдою, то він би вивів свої сили і припинив безперервні атаки на Україну», — заявив речник Ради національної безпеки.

Раніше представники американської влади стверджували, що Путін не має наміру вести серйозні переговори до завершення президентських виборів у США в листопаді.