Це вже третій подібний скандал щодо неякісних медичних препаратів з 2010 року.

Китайські батьки у понеділок, 23 липня, опублікували сотні тисяч критичних повідомлень на адресу влади країни після того, як дізнались що один із найбільших виробників вакцин у північно-східному Китаї порушив стандарти з їхнього виготовлення.

Про таке масштабне порушення стало відомо від китайського уряду, який розповів, що компанія Чангчун Чангшенг виготовила щонайменше 250 тисяч вакцин без дотримання належних стандартів. Китайці скаржаться на те, що корупція та зловживання у фармацевтичній галузі країни ставлять під загрозу життя простих людей.

Це також здійснило потужний удар по намаганнях лідера країни Сі Цзіньпіня повернути довіру до медицини в Китаї.

Незважаючи на те, що поки немає повідомлень про можливі негативні наслідки від неякісних вакцин, батьки обурені таким розслідуванням та вимагають від уряду вжити термінових заходів.

"Ми завжди говоримо, що діти наше майбутнє, але якщо ми не може гарантувати безпеку такого майбутнього, то яке ж воно тоді нас чекає?", – розповідає 37-річний Ху Сяолінь, однорічна донька якого отримала неякісну вакцину.

Популярне: На кожну дитину по 800 гривень: хто з батьків має право на соціальну пільгу від держави

Цей скандал призвів до масових критичних повідомлень в Інтернеті на адресу китайського уряду та похитнув довіру до нього. Станом на понеділок хештег із повідомленням про неякісні вакцини отримав десятки мільйонів переглядів на Weibo – найпопулярнішій соцмережі в Китаї.

Прем’єр-міністр країни Лі Кецян заявив, що дії виробника вакцин "перейшли всі моральні межі", однак більшість людей незадоволені його відповіддю, публікуючи в Інтернеті аналогічні заяви прем’єра після подібного скандалу в 2016 році. Деякі користувачі також вимагають, щоб керівництво компанії Чангчун Чангшенг засудили до смертної кари.

У китайському уряді побоюються, що через цей скандал батьки масово почнуть відмовлятись вакцинувати своїх дітей, хоча це й передбачено законом. Там пропонують, щоб всі діти, які отримали неякісні вакцини, прибули до лікарень для отримання інших.

Самі батьки планують взяти участь в розслідуванні уряду, оскільки не вірять в чиновників, які здатні вплинути на цю ситуацію.