На ринку «Барабашово» підприємці протестували проти рішучості міської влади в питанні побудови дороги на Салтівку.
Ця дорога з’єднає Салтівку і центр міста. За планом, її протяжність складе 2,2 кілометра, вона буде обгороджена парканом, а поруч прокладуть і велодоріжку.
Однак не всі розділили радість з приводу будівництва. Збунтувалися підприємці ринку «Барабашово», які в результаті будівництва ризикують залишитися без своїх точок. Проте мер Геннадій Кернес непохитний:
«Така дорога планувалася ще в 80-х роках, – для чого приватна забудова вздовж лінії метромосту була знесена з великим запасом. Були побудовані дві опори майбутнього автомобільного моста пліч-о-пліч з метромостом, після чого будівництво зупинилося. Пізніше на червоних лініях деякі, не в міру завзяті бізнесмени, незаконно побудували торгові павільйони, здають їх, а підприємці і не здогадуються про те, що їх точки стоять у недозволеному місці, на міській землі, але платять господарям ринку Барабашово».
Тим, хто хоче вирішити питання полюбовно, мер запропонував свій план:
«Замість півтора гектара, потрібних під дорогу, буде відданий інший, цільний майданчик, біля авторинку. Торгові місця, офіційний договір з міськрадою. Перші рішення готуємо на найближчу сесію».
Але, як показують сьогоднішні події, не всім до вподоби такий варіант. Незгодні бізнесмени мають намір йти і штурмувати міськраду, щоб не допустити руйнування ринку
«Як мінімум дорога зачіпає 5-7 тисяч торгових об’єктів, у власників яких є сім’ї, а це – як мінімум 15-30 тисяч людей залишаються без хліба. І все це напередодні муніципальних виборів», – йдеться в групі «ХС Харків».
Однак у коментарях жителі міста не фонтанують підтримкою підприємців.
«Знести весь барабан. Прокласти дорогу і розбити парк!»,«Дорога розвантажить транспортні потоки в зростаючому житловому масиві. Це важливіше, ніж гнидники базарні і задвірки харківських підворіть. А базар перенесуть», «Ця дорога була в плані розвитку міста ще давно. Вони тільки прокинулися. А те, що ви купуєте магазини (повітря), ви не думали раніше. Ви ж не власники, а суборендарі. Гроші Фельдману давали, не думали. І, взагалі, барабан вже давно відстій. Ціни вище, ніж на інших ринках», – пишуть під публікацією.