Депутат нижньої палати парламенту Бельгії від консервативної Народної партії Альдо Каркасі зареєстрував проект резолюції, згідно з яким бельгійська влада має звернутись до Євросоюзу з пропозицією скасувати санкції проти Росії.

Про це повідомляється на сайті парламенту Бельгії, передає Корупція.Інфо.

Зокрема, автор резолюції наполягає, що запровадження санкцій ЄС суперечить нормам міжнародного права, оскільки запровадження санкцій належить виключно до компетенції Ради Безпеки ООН.

Крім цього Каркасі переконаний, що Москва "не є стороною конфлікту в Україні", тому формула "зняття санкцій в обмін на виконання мінських угод Росією" суперечить логіці ЄС.

"У зв'язку з цим, слід нагадати, що Москва не є учасником громадянської війни в Україні. Єдиним зобов'язанням РФ, що випливають з угоди "Мінськ-2" є тиск на "ЛНР" та "ДНР" з метою спонукати їх припинити збройні зіткнення. Виходячи з того, що після підписання "Мінська-2" режим перемир’я загалом підтримується, Росія вже в цілому виконала свої зобов'язання", – йдеться у запропонованому на розгляд депутатів документі.

Ще однією причиною для скасування санкцій, на думку Каркасі, є економічна неефективність санкцій. Крім цього, депутат переконаний, що "Росія наш друг і союзник у боротьбі проти ІДІЛ", тому обмеження варто відмінити.