Українцям спросили умови переобладнання системи опалення в домі. Тепер не потрібно вистоювати черги у відповідних службах, щоб отримати потрібні дозволи.

Про це повідомили представники Міністерства регіонального розвитку та будівництва.

Для реконструкції та капремонту внутрішніх інженерних систем (зокрема, систем опалення і вентиляції) не потрібно відвідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію та збирати довідки. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Оновлений Перелік будівельних робіт,які не вимагають додаткової документації затвердили в уряді наприкінці 2018 року. Поки що документ не набув чинності, чекаємо офіційного опублікування.

Отже, за яких умов не потрібні дозволи.

При реконструкції внутрішніх систем опалення, а саме:  • – опалення, в тому числі, передбачає установку і заміну обладнання індивідуальних теплових пунктів, заміна трубопроводів систем опалення, балансування систем опалення, установка балансувальних клапанів та/або витратомірів, зміна типу систем опалення з однотрубною на двотрубну та/або вертикальної на горизонтальну, встановлення або заміна опалювальних приладів, обладнання опалювальних приладів автоматичними регуляторами температури в приміщеннях, встановлення та заміну приладів-розподілювачів та іншого обладнання для обліку теплової енергії;
  • – вентиляції;
  • – водопостачання та водовідведення, в тому числі, трубопроводів;
  • – силових і слабкострумових систем, які забезпечують функціонування будівель та споруд.

Переобладнання можна проводити без дозволів як в житлових так і нежитлових приміщеннях.

Нагадаємо, з 1 січня в Україні стартувала монетизація субсиій, яка пройде у три етапи. На заключному восени 2019 людям, які змогли зекономити на субсидіях, виплатять "живими" грошима залишки. Однак у "Нафтогазі" попереджають, що заборгованість за комуналку понад 340 гривень може стати причиною відмови у пільгах від держави.‡агрузка...