Як розповів командир роти 92 ОМБр Юрій Федоренко, рішення США надати Україні касетні боєприпаси значно посприяє просуванню Сил оборони. Захисники зможуть нищити ворогів у великих масштабах з найменшими втратами для себе.

Він наголосив, що Україна використовуватиме касетні боєприпаси, дотримуючись норм ведення війни.

“Касетні боєприпаси досить ефективні проти живої сили противника. Сили оборони зможуть з найменшими втратами вибивати ворога і просуватися вперед”, – пояснив Федоренко 24 Каналу .

“Наша артилерія ніколи не веде вогневого ураження в місці, де потенційно може бути цивільне населення. Інколи ворог цим користується, прикриваючись “живим щитом” – людьми, які тимчасово опинились на окупованих територіях”, – зазначив Федоренко.

Так само українські захисники застосовуватимуть касетні боєприпаси. За словами радника президента США з нацбезпеки Джейка Саллівана, Україна надала письмові гарантії, що використовуватиме цю зброю лише на полі бою й мінімізує ризики для мирного населення.

Вид артилерійських або авіаційних снарядів, які містять кілька підривних або підроздільних зарядів – субмуніції. Вони розсипаються по широкій площі під час вибуху, унаслідок чого пошкоджують велику територію, знищують живу силу й техніку, руйнують споруди, створюють перешкоди на полі бою.

Водночас Росія невибірково використовує касетні боєприпаси з першого дня неспровокованої широкомасштабної агресії.

Українська артилерія від початку війни використовує значно меншу кількість боєприпасів. Раніше цю різницю принаймні частково можна було компенсувати більшою точністю й ефективністю знищення ворожих цілей. Проте зараз основною ціллю артилерії уже є не танки чи БМП, а ворожа піхота, повідомляють розслідувачі forbes

Російської техніки на полі бою стало значно менше і її ворог не так активно використовує в обороні. Але підготовка контрнаступу потребує знищення розосередженої піхоти ворога, яка тримає позиції. 

Використання звичайних боєприпасів для цієї цілі є витратним через незначну площу ураження. Однак касетні боєприпаси дозволяють досягти значно вищої ефективності. Касетний снаряд здатен знищувати живу силу на великих площах і тому таких боєприпасів потрібно значно менше. 

До того ж ЗСУ вкрай не вистачає засобів дистанційного мінування, які б могли знищити постачання для російської оборони. Дистанційне мінування логістичних маршрутів поблизу лінії фронту дало б змогу виснажити ресурси ворога та значно ускладнити оборону.

Не останню роль у постачанні касетних боєприпасів Україні зіграло те, що запаси традиційних артилерійських снарядів на Заході вичерпуються. Проте тільки в США може залишатися близько 4,8 млн касетних снарядів і бомб, які можуть бути доступні для постачання. 

Попри додаткові ризики касетні боєприпаси дозволяють значно підвищити ефективність руйнування російської оборони на Півдні. А для Росії касетна зброя – один з основних засобів артилерії. Російська армія використовує касетні боєприпаси в контрбатарейній боротьбі й ударах по українських позиціях, а також засоби дистанційного мінування, такі як РСЗВ «Зємлєдєліє» та реактивні снаряди мінування до систем «Ураган». 

Говорити про те, що заборона постачання Україні цієї зброї істотно зменшить її використання та ризики для цивільного населення, – очевидна маніпуляція, яка вигідна Кремлю.