Останнім часом в інформаційному полі гуляє багато спекуляцій щодо того, що Володимир Зеленський покине пост президента України. Зважаючи на постійну напругу, втому та відірваність від родини, президент можливо б і хотів прийняти таке складне для себе і країни рішення, проте проти цього постають складні обставини, зокрема неможливість проведення виборів.

Володимир Зеленський сам визначив декілька причин, які ускладнюють проведення голосування в Україні.

Президент відзначив, що для організації виборів потрібно внести зміни до законодавства, оскільки чинні норми не дозволяють проводити вибори під час воєнного стану.

«Для проведення виборів в умовах воєнного часу в Україні потрібно змінити відповідне законодавство. Під час війни проводити вибори не можна,» — заявив Зеленський.

Крім того, президент звернув увагу на інші проблеми, що ускладнюють виборчий процес. Він відзначив важливість поваги до військовослужбовців, які зараз перебувають на фронті, оскільки вони також повинні мати можливість висловити своє право голосу.

Також важливим є аргумент, що для голосування українців, які перебувають за кордоном, потрібна окрема інфраструктура. Це стосується близько 7 мільйонів українців, які знаходяться за межами країни.

Водночас, Центральна виборча комісія стверджує, що після 20 травня немає жодних сумнівів у легітимності президента Володимира Зеленського. Згідно з комісією, він повинен виконувати свої повноваження до того часу, поки не вступить на посаду його наступник.

Інші президенти, такі як Кучма та Ющенко, також мали проблеми з продовженням терміну повноважень. Хоча вони перебували на посаді трохи понад п’ять років, це не породило жодних сумнівів у їхній легітимності і не призвело до політичних криз.

Журналісти також опитали кількох юристів-конституціоналістів та народних депутатів, які зазначили, що «країна не може дозволити собі потрапити у ситуацію владного вакууму».

«Можна зробити висновок, що йдеться не лише про право, а й про обов’язок президента виконувати свої повноваження, зокрема, після закінчення п’ятирічного терміну,» — цитується висловлювання правника Андрія Магеру.

Народний депутат Андрій Осадчук вважає, що «чим активніше ми поставимо під сумнів легітимність будь-якої гілки влади чи органу в Україні, тим більше будемо допомагати московській пропаганді».