Повітряні тривоги через виліт МіГів тепер не будуть оголошувати, якщо буде точна інформація, що виліт не становить загрози.
Речник ПС Юрій Ігнат пояснив, що Повітряні сили про виліт МіГів інформують передовсім оперативного чергового ДСНС в Києві, який запускає систему оповіщення. Так буде і надалі, якщо буде інформація про загрозу від такого вильоту.
«Повітряні сили і надалі інформуватимуть про загрозу через МіГи і надавати цю інформацію оперативному черговому ДСНС в Києві, який, власне, і запускає систему оповіщення. Водночас керівництво держави доручило профільним міністерствам та відомствам розробити рішення щодо реагування на польоти МіГ-31К. Яким буде це рішення – не берусь казати. Ми ж і надалі будемо інформувати про загрозу», — сказав речник ПС.
Ігнат додав, що західні партнери країн НАТО намагаються якомога швидше й якомога повніше інформувати Україну про той чи інший проліт МіГ-31К. Також є наша розвідка. Але не завжди є інформація, з ракетою летить МіГ чи без, чи це просто переліт, чи це бойовий виліт, чи просто тренувальний політ.
«Якщо є точна інформація, що МіГ-31К не становить загрози – тоді, звичайно, не буде оголошуватись тривога», — сказав Ігнат.
Нагадаємо, 20 листопада військовий аналітик і експерт Олександр Коваленко повідомив, що тривалі сигнали повітряної тривоги, які спричинені через польоти російських МіГ-31К, негативно позначаються на економіці України. З його слів, ці винищувачі не завжди використовуються в бойових цілях.
1 грудня Соціологічна група «Рейтинг» опублікувала результати опитування, які показали, що 51% українців вважають, що під час зльотів МіГів завжди потрібно оголошувати повітряну тривогу, тоді як 40% переконані, що доцільнішим є диференційоване застосування тривог у залежності від конкретної ситуації та реального ступеня загрози.