Батьки винуватять у смерті хлопчика медиків. У Житомирській області помер 4-місячний хлопчик, який від народження балансував між життям і смертю. Батьки винуватять лікарів, які приймали пологи, бо ті не зробили породіллі кесарів розтин, а витягали натомість немовля вакуумом і спричинили тяжку травму голови дитини.

Сергійка ховають усім селом, у 21-річної Христини Потапенко він  був первістком. "Моя дитинка зараз була б жива, я би з нею гуляла. А все, що зможу робити – це ходити на могилу", – каже породілля.

Від народження він балансував між життям і смертю. Батьки винуватять лікарів, які приймали пологи. Мовляв, саме вони не зробили породіллі кесарів розтин, а витягали немовля вакуумом. І саме це спричинило тяжку травму голови.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Народжувала Христина в лікарні сусіднього Малинського району, бо всі казали, що там кращі лікарі. Півдоби у породіллі тривали перейми, вона благала зробити їй кесарів розтин, але медики відмовилися, а врешті застосували вакуум. "Три рази чіпляли за голову вакуумом. Голівка, как цибулинка, маленька, і три гематоми позаду на голові. Я питаю: що ви цій дитині зробили, що вона лежить нерухомо?", – пригадує батько породіллі Микола Потапенко. "Вона на живіт поклала мені його вже мертвим, замість того, щоби відкачувати. Потім тільки почали його відкачувати. Вона сказала, що я винувата, що в мене сил не вистачило", – розповіла Христина Потапенко.

Новонародженого хлопчика усе ж реанімували, але в нього був тяжко пошкоджений головний мозок. "Мені сказали, що права частина мозку у нього не працює. Він кричав постійно, був дуже нервовий, у нього ручки викручувалися, язичок викидав постійно", – пригадує породілля. Чотири місяці батьки боролися за життя сина, але марно. Тепер подружжя понад усе прагне, аби лікарі, які скалічили дитину, відповіли за це. "Я вимагаю, щоб їх покарали. Якщо не покарають, я зроблю самосуд, і я їх покараю. Про це буде знати вся Україна", – заявив Микола Потапенко.

Лікарка, яка приймала пологи, нині не  на роботі – зав відділенням каже, що в неї стрес. Керівник захищає підлеглих: мовляв, бригада діяла правильно і показів для кесаревого розтину не було. "Дитина почала страждати, коли в неї вже були потугі, і зв’язано це було з тим, що там було туге обвиття пуповини. У зв’язку з цим почався стрес, і лікар прийняв правильне рішення, тому що треба було екстренно вирішувати. Єдиний вихід був – це вакуум. І народилася важка дитина", – пояснила завідувачка пологовим відділенням Малинської райлікарні Наталія Полянська.