Український режисер, кримчанин Олег Сенцов радий звільненню з ув’язнення в Росії і сподівається таку саму участь всіх інших утримуваних в РФ і ОРДЛО співгромадян. Також Сенцов подякував усім, хто боровся за звільнення полонених всі ці роки та допомагав їм і їхнім сім’ям.
 

“Ми раді бути на рідній землі. Хочеться подякувати всім людям, які боролися за нас, домагалися нашого звільнення і домоглися його. Сподіваюся, що й інших полонених буде звільнено. Але навіть після звільнення останнього полоненого наша боротьба не закінчується. До перемоги ще дуже далеко”, – сказав Сенцов журналістам у Борисполі на ЗПС під час зустрічі звільнених за взаємним обміном з РФ українців, які повернулися в Україну.

У свою чергу журналіст Роман Сущенко подякував президенту Зеленському за звільнення:

“Символічним є те, що нас всіх, 35 осіб, звільнили через два тижні після Дня незалежності України…Я хотів би звернутися до президента Зеленського і сказати, що сьогодні він зробив щасливими 35 українських сімей”, – зазначив він.

Глава СБУ Іван Баканов зробив заяву після зустрічі полонених, які сьогодні, 7 вересня, повернулися додому після кількох років ув’язнення в російських в’язницях. 

Також він розповів, чому Олег Сенцов погодився на обмін, хоча раніше в листі писав, що не згоден на звільнення за всяку ціну. 

Баканов зазначив, що позиція Сенцова зрозуміла, так як це герой, на прикладі якого виховуються діти, також зрозуміла позиція держави України, так як людське життя дорожче за все. На думку глави СБУ сьогодні Україна показала всьому світу, що людське життя дорожче за все. Тепер Україна увійшла до списку країн, які рятують своїх громадян по всьому світу. Також Баканов привів в приклад Ізраїль, який обміняв свого солдата Гілада Шаліта на +1035 бойовиків. Цю людину кілька років тримали в полоні терористи.

Крім того, глава СБУ розповів, що Володимир Цемах мав фігурувати в списках на обмін, так як без нього Москва відмовлялася від переговорів і відмовлялася давати напряму авіакоридори з Києвом для обміну.

Баканов не відповіли журналістам на питання про те, якою може бути реакція Європейської сторони, яка просила офіційний Київ не віддавати Цемаху Росії, так як він є цінним свідком у справі про збиття “Боїнга” над окупованих Донбасом в 2014 році.