Тяжкі бої йдуть біля Авдіївки Донецької області. Противник намагається просуватися з півночі, з півдня. Крім того, Авдіївка зараз під загрозою оточення росіянами.
Про це розповів військовий оглядач Денис Попович.
“Просування ворога незначні за останні два місяці. Але проблема в тому, що вони перехопили вогнем єдиний логістичний маршрут, який сполучає Авдіївку з великою землею. Авдіївка зараз під загрозою оточення… Зараз тривають бої безпосередньо у приватному секторі Авдіївки. Тобто ситуація загалом там досить тяжка”, — розповів Попович.
За словами Поповича, ситуація на лівобережжі Херсонської області також залишається напруженою.
“Ми маємо справу з вузькою смугою землі, яка обороняється морськими піхотинцями. Глибина оборони невелика, вона обмежена фактично Дніпром і у такій ситуації противник, маючи чисельну перевагу, активно використовує авіабомби, активно намагається скинути нас назад у річку. Там точаться досить важкі бої за утримання цих плацдармів”, — зазначив Попович.
Експерт додав, що на Запорізькому напрямку російські окупанти також намагаються збільшувати тиск.
В той же час, не дивлячись на певні тактичні успіхи окупантів в окремих районах навколо Авдіївки Донецької області, контроль над ключовими об’єктами залишається в руках українських захисників.
Про це розповів військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.
“Ситуація складна, лінія бойового зіткнення дуже динамічна і змінюється буквально за кілька годин. І певні тактичні успіхи є в окупантів у районі так званої “промки” — вона повністю під контролем. І з боку “промки” вони намагаються тиснути на СТ “Виноградники”, бої відбуваються в районі вулиці Колосова [Авдіївка], намагаються безпосередньо прорватися в міську забудову”, — сказав він.
Аналітик також наголосив, що в районі Авдіївського коксохімічного заводу контроль над лінією бойового зіткнення лежить на українських захисниках, і повідомлення про те, що противник прорвався на територію підприємства, не відповідають дійсності.
В той же час, залишається складна ситуація в районі очисних споруд.
“Вони намагаються продавити позиції ЗСУ, використовуючи, зокрема, бронетехніку. Але, знову-таки, говорити про глибинний прорив безпосередньо на територію самої Авдіївки — не йдеться. У районі Авдіївки окупанти намагаються використати тактику так званих “кліщів” — перерізати і взяти під контроль локацію ЗСУ”, — каже він.
Аналітик наголошує, що не випадково основна увага противника зосереджується в районі Степового поблизу Авдіївки.
“У районі Степового ще тиждень тому ЗСУ успішно контратакували, зараз окупанти намагаються повернути раніше втрачені позиції і просунутися вздовж залізничної лінії. Це спроби вийти безпосередньо на Бердичі, далі — населений пункт Ласточкине, і спробувати замкнути оперативне оточення ЗСУ”, — пояснив він.
Снєгирьов підкреслює, що на поточний момент існує певна зона з шириною коридору в 6,5 кілометра, що забезпечує можливість проведення ротації персоналу, евакуації поранених і, відповідно, постачання боєприпасів.
Раніше повідомлялось, що російські окупанти провалили перший дедлайн щодо захоплення міста Авдіївка Донецької області й зазнали колосальних втрат.
Майор запасу української Нацгвардії, ветеран російсько-української війни — військовий експерт Олексій Гетьман розповів, що супротивники мали до 14 грудня захопити Авдіївку – адже саме в цей день проходила «пряма лінія» російського президента Володимира Путіна.
За його словами, «це якраз був той перший дедлайн, який вони встановлювали, щоб… Путін міг розповісти про якісь успіхи на полі бою». До цього дня вони мали захопити Авдіївку. Тому були такі масовані «м’ясні» атаки. Зараз їм поміняли дедлайн. Наступний крайній термін — 15-17 березня наступного року…», — додав він.
Гетьман також висловився про втрати РФ під час спроб штурму Авдіївки. Офіцер зазначив, що країна-агресор могла втратити понад 20 тисяч загарбників.
«Стосовно 13 тис. ліквідованих окупантів. Вже кілька разів обговорювалася ця цифра, вона взята по мінімуму. Є й інші дані, що ця цифра приблизно в два рази більша. Тобто це може бути 20-25 тис.», — сказав експерт.