Українську бронетехніку помітили на лівому березі Дніпра. Зокрема, російські Telegram-канали повідомили про те, що на лівому березі Дніпра було помічено одну українську військову машину. Але це не означає, що там не було ще. Інститут вивчення війни зробив висновки, що українській армії вдалося перекинути обмежену кількість техніки на лівобережжя.
Про це заявив військовий оглядач Денис Попович.
За його словами, чим більше української броньованої техніки буде на лівому березі Дніпра, тим більше буде можливостей для наступу.
“Тобто для розширення плацдарму, для витіснення артилерії. Як тільки артилерія російської армії втратить можливість впливати безпосередньо на правий берег, на річище річки Дніпро, можна перемістити сили та засоби на територію вже на лівому березі Дніпра. Коли вдасться принаймні відтіснити російську артилерію на достатню відстань, уже можна буде говорити про більш масове перевезення сил, живої сили, техніки на лівий берег Дніпра”, — пояснив Попович.
Він додав, що після розширення плацдарму на лівому березі Дніпра можна буде говорити про найкоротший шлях до кордонів Криму.
В той же час, на лівому березі Дніпра в Херсонській області тривають бойові дії. Збройні сили України намагаються розширити плацдарм для подальших наступальних операцій.
“Зараз ситуація така, що так звана “сіра зона” розширюється з огляду на те, що українські бійці, які висадилися на різних ділянках лівого берега Дніпра в Херсонської області і захопили там невеликі тактичні плацдарми, зараз намагаються плацдарм розширити. І, очевидно, звести його в один великий для того, щоб далі, вочевидь, перекинути туди більшу кількість військ і продовжити наступ углиб лівобережжя”, — сказав військовий оглядач.
Попович також прокоментував інформацію, яку оприлюднив Інститут вивчення війни про те, що було зафіксовано обмежене перекидання Силами оборони України військової техніки на лівий берег Дніпра.
“Процес перекидання бронетехніки було видно на деяких фотографіях. Це, загалом, і дало підстави Інституту вивчення війни зробити висновок про те, що перекидання важкої броньованої техніки, або взагалі броньованої техніки, на лівий берег почалося. А це може означати якісну зміну ситуації, оскільки це вже якісь наступальні елементи. І далі можна очікувати якихось подій”, — зазначив оглядач.
Він також наголосив, що поки зарано стверджувати, що населені пункти на лівому березі Дніпра, які останнім часом фігурують у ЗМІ, зокрема село Кринки, повністю перебувають під контролем української армії.
“Бої за Кринки тривають, противник намагається вибити ЗСУ з цього села. Він у принципі намагається вибити українських військових із лівого берега, що в них не дуже добре виходить. І там з цього приводу серед росіян зріє, скажімо так, “зрада”. Вони дуже багато говорять про те, що дії того угруповання військ, яке перебуває на лівому березі, недостатньо ефективні, і українські війська розширюють присутність на цій території”, — резюмував Попович.
Варто нагадати і те, що українські війська 9 листопада ймовірно встановили безперервний контроль над позиціями від Антонівського залізничного мосту на північ від Пойми до Антонівського проїзного мосту на північ від Олешок і перерізали дорогу Олешки-Нова Каховка щонайменше у двох районах.
У звіті ISW йдеться і про те, що українські сили встановили контроль над новими позиціями в Кринках — 30 км на північний схід від міста Херсона та 2 км від річки Дніпро, і штурмували російські позиції на південь і південний захід від населеного пункту.