Подейкують, що Аваков піде з поста міністра до місцевих виборів. Про це пише телеграм-канал “Цибуля”.
А його місце займе швидше за все його перший зам Володимир Євдокимов. Призначення вже погоджено з президентом.
Про це сьогодні повідомляє ряд незалежних джерел.
В свою чергу, як йдеться в статті видання Апостроф:
Українці поставили всій правоохоронній системі країни “жирну” двійку. Свіжі соціологічні дані показують, що більшість громадян критично сприймають роботу МВС, поліції, СБУ, Держбюро розслідувань, прокуратури і органів по боротьбі з корупцією, а також їхніх керівників. “Апостроф” з’ясовував, чому, суспільство сприймає правоохоронців тільки в сірих тонах, але кадрових рішень по керівництву цих відомств як не було, так і немає.
Українці не довіряють керівництву правоохоронних органів і негативно оцінюють ефективність їх роботи. До такого висновку прийшли експерти за результатами спільного дослідження Фонду “Демократичні ініціативи” та Центру Разумкова.
Керівники правоохоронних органів всім складом “пішли в мінус”. Баланс позитивної/негативної оцінки діяльності міністра внутрішніх справ (МВС) Арсена Авакова становить -52%, директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника -41%, керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького -40%, Генерального прокурора Ірини Венедиктової – 39%, в.о. голови Державного бюро розслідувань (ДБР) Олександра Соколова -33%, голови Служби безпеки (СБУ) Івана Баканова -30%.
Примітно, що в лідерах антирейтингу опинилися саме Арсен Аваков та Артем Ситник, з якими у Офісу президента склалися непрості відносини. Оточення Володимира Зеленського та його політичні партнери особливо не приховують намірів взяти під повний контроль всю силову вертикаль. Арсен Аваков, з їх точки зору, може бути непередбачуваним попутником, який сконцентрував у руках “занадто багато” влади.
За Артема Ситника, якого нещодавно “підвісили” рішенням Конституційного суду, виступають західні уряди і фінансові донори. З часів самого заснування НАБУ так склалося, що інші державні інститути (навіть на законних підставах) не можуть істотно вплинути на діяльність Бюро. Керівник антикорупційного органу не влаштовує занадто багатьох, включаючи групу олігарха Ігоря Коломойського і самого Арсена Авакова.
Рівень недовіри Арсену Авакову (сумарно близько 70%) може стати підставою для порушення питання про його звільнення. Антирейтинг Ситника і Холодницького, в тому числі, можуть бути використаний як аргумент для їх відставки. Як мінімум, влада отримує додаткові аргументи на переговорах з Заходом з приводу перестановок у антикорупційних органах”, – наполягає Руслан Бортник.
Водночас частина спостерігачів вважає, що результати професійних соціологічних замірів навряд чи стануть аргументом для кадрових рішень в керівництві правоохоронних органів.
“Перебування Арсена Авакова на посаді залежить не від рейтингів, а від зовсім інших чинників: наявності силового ресурсу, власної групи впливу і політичного досвіду. Його можна назвати важковаговиком в українській політиці, в той час, як влада в основному виступає в “легкій вазі”. Вплив глави держави на політичні процеси поступово слабшає. Якщо Офіс Володимира Зеленського був націлений на звільнення Авакова, то потрібно було це робити ще на початку каденції”, – зазначив в коментарі “Апострофу” політичний технолог Олексій Голобуцький.
Утім, змістити Авакова в Офісі Зеленського націлені і зараз. Інша справа, що для цього повинні зійтися зірки: по-перше, слід було б знайти адекватну заміну (чутки про те, що на цю посаду претендує екс-заступник міністра внутрішніх справ Володимир Євдокимов, який, втім, має одіозну репутацію), по-друге, потрібно дочекатися гучного приводу для відставки.
І нарешті, по-третє, Банковій слід максимально послабити політичний (часто – абсолютно кулуарний) вплив глави МВС на сильних світу цього. Остання умова – ключова. Ідея “збити” весь Кабмін Шмигаля, тим самим відправивши у відставку Авакова – під великим питанням через позицію західних партнерів, які виступають проти чергового “обнулення” Кабміну. Інших механізмів провернути цю схему у Офісу президента – немає. І є підозра, що найближчим часом не з’явиться…