Сьогодні українська сторона виступила на слуханнях в Арбітражному суді в Гаазі у справі про захоплення Росією трьох українських кораблів та їхніх екіпажів.

Повідомляється, що Україна розкритикувала вчорашні заяви представників Росії, передає УНН.

“Російська Федерація порушила основоположний принцип морського права – недоторканність військових кораблів. Конвенція Організації Об’єднаних Націй з морського права гарантує цей імунітет. Це означає, що українські військово-морські кораблі “Нікополь”, “Бердянськ” і “Яни Капу” є вираженням нашого суверенітету і повинні поважатися як такі. Але Росія не дотримується міжнародного права”, – наголосила директор департаменту міжнародного права МЗС України Оксана Золотарьова, яка представляє нашу країну.

Окрім цього, Золотарьова нагадала про імена затриманих українських моряків, яких уже рік росіяни тримають у полоні.

Мова йде про: Віктора Беспальченка, Юрія Без’язичного, Юрія Будзила, Володимира Варимеза, Михайла Власюка, Богдана Головаша, Дениса Гриценка, Андрія Драча, Андрія Ейдера, В’ячеслава Зінченка, Владислава Костишина, Володимира Лісового, Олега Мельничука, Романа Мокряка, Богдана Небилицю, Андрія Оприска, Сергія Попова, Євгена Семідоцького, Василя Сороку, Володимира Терещенка, Сергія Цибізова, Сергія Чулібу і Андрія Шевченка.

Також дипломатка наголосила, що не дивлячись на конфлікт між Україною і Росією, захоплення українських кораблів стало шокуючою подією. 

“У Росії теж є проблеми з фактами. Під час вчорашньої презентації… я була дуже здивована, почувши низку заяв, які не грунтуються на реальності. Я знаю протокол цієї справи і свідчення наших військовослужбовців. Вони розповідають зовсім іншу історію. Вчора вам також представили помилкове уявлення про те, про що йде мова, і неправильний підхід до суперечки. Сьогодні ми покажемо вам, про що насправді йде суперечка”, – сказала Золотарьова.

Після виступу української сторони засідання перейшло в закритий режим.