Поки весь світ бореться з карантином, глава Білорусі Олександр Лукашенко розкритикував білорусів, які виїхали на відпочинок в не найсприятливіший для подорожей час і застрягли в південноазіатських країнах, а тепер не можуть повернутися додому.

За його словами, люди полетіли на відпочинок, не беручи до уваги складну ситуацію в усьому світі, яка склалася через пандемію COVID-19, а тепер просять допомоги.

“Ми вже криками кричимо: чи не їдьте за кордон, побудьте вдома. Ні, все одно пруть за цей кордон. Тим, хто виїхав після наших попереджень, – ніяких чартерів. Нехай там і сидять, якщо туди поїхали,” – заявив він.
Президент пояснив, що не має на увазі випадки, коли людині дійсно треба виїхати, вирішити якісь питання. “Але це поодинокі. Їх майже немає. З МЗС нехай погоджують, виїжджають, тоді ми будемо за них відповідати”, – підкреслив Лукашенко.

Глава держави зазначив, що є білоруси, які користуються карткою поляка і їздять до Польщі і назад в цей непростий період.

“Ходять-ходять туди-сюди, а ми їх зустрічаємо і всіх перевіряємо. Треба дати команду прикордонникам: хочеш піти в Польщу – пішов туди і сиди там. Треба по-людськи людей попередити: ніякого виїзду за кордон. Поїхав – будеш там сидіти, поки не закінчиться ця пандемія “, – пояснив президент.