Після перемоги на президентських та парламентських виборах нової команди однозначно постало питання щодо призначення дострокових виборів до місцевих рад. 

Однозначно, що нова «молода команда» прораховує варіанти щодо призначення цих місцевих виборів. Проте спочатку вони мають сформувати парламент та уряд, потім владну вертикаль на місцях – керівництво облдержадміністрацій та керівництво районів, а потім вже можна, спираючись на адмінресурс, проводити будь-які місцеві вибори.

Сам президент одразу після парламентських виборів заявив, що не варто розслаблятися у питанні місцевих виборів.

“Вам цікаво, що буде з місцевими виборами? Не розслабляйтеся”, – сказав Зеленський у виборчому штабі.

Частково у проведенні дострокових місцевих виборів зацікавлені місцеві «владики”. Наприклад, у Чернівцях вже давно триває протистояння між міським головою та депутатами. Вони його відсторонюють, а він поновляється через суд. І вже неодноразово заявляв, що відповідне його звернення щодо перевиборів міської ради та мера вже давно лежать у парламенті. Але ці питання блокували колишні нардепи.

Зараз же він планує звернутися до президента з проханням про призначення перевиборів Чернівецької міської ради та міського голови.

“Розуміємо, що всі три постанови про дострокові перевибори Чернівецької міської ради та міського голови так само пішли вже в історію з Верховною Радою попереднього скликання. Тому сподіваюся, враховуючи, що наша міська рада недієздатна… Скажімо, в кінці липня міськрада не розглянула навіть березневі питання…”, – повідомив Чернівецький міський голова Олексій Каспрук.

Тобто міська рада на сьогодні бездіяльна. Відповідно буде звернення з проханням, щоб Верховна Рада розглянула питання про призначення дострокових виборів і в Чернівцях, і в інших територіальних громадах, які сьогодні без міських голів.

Зараз важко спрогнозувати, чи справді відбудуться позачергові місцеві вибори. Усе цілком залежатиме від нової Ради та готовності цієї політсили до цього.