Потерпілі написали звернення до президента України Володимира Зеленського про невідворотність покарання Олени Зайцевої.

“Відповіді офіційної поки не отримали, але телефоном повідомили, що звернення переслали до Генеральної прокуратури 5 серпня 2019-го. Ніхто не хоче ні “сліпої” помсти, ні тиску на суд, хочуть невідворотності покарання для винних і гласності процесу. Хоча, безумовно, цинізм сторони захисту Зайцевої та її змінена позиція у справі дуже обурили. У людей, які втратили близьких і своє здоров’я, не так багато залишається бажань, але вони сподіваються, що на прикладі цієї справи почне змінюватися система”, – написала адвокат Лариса Матвєєва у Facebook.

Адвокат подала перелік питань, що вимагають додаткового контролю у справі про криваву аварію в Харкові на вулиці Сумській у жовтні 2017-го:

1. Свідок, у минулому лікар-нарколог Федірко О. Д. безпосередньо у судовому засіданні під запис прямо повідомила, що збір біологічних рідин (кров, сеча) проводила за вказівкою слідчого Волкова і про необхідність додаткового забору Волкову говорила, але він відмовив їй у цьому без пояснення причин. Підсумок – аналіз крові “на наркотики” не проводили, бо крові “не вистачило”, аналіз сечі “на наркотики” провели повністю, він позитивний і однозначний, але дослідження затягли на кілька місяців.

“Крім того, Волков весь цей час мав можливість прямого контакту з Федірко, міг їй зателефонувати, повідомити про її розшук, але цього не робив, при цьому в день здійснення її приводу з нею розмовляв телефоном”, – зазначила адвокат.

2. Слідчі не передали експертам Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи наявні документи про виявлені опіати у Зайцевої, про що прямо зазначено у висновку експерта від 10.01.2018 р. 3. 10.12.2018 р. експерти Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи у своєму висновку від 10.12.2018 р. в принципі не змогли відповісти на питання про стан Зайцевої в момент ДТП через “відсутність кількісного визначення вмісту кодеїну і фенобарбіталу в сечі..”, що є повним абсурдом, оскільки проведення таких досліджень не проводяться в принципі в Україні, – наголосила Матвєєва.

4. Діям експертів ХНДІСЕ ім. Бокаріуса намагаються дати оцінку у кримінальному провадженні, зареєстрованому за заявою адвоката Дронова Перепелиці С. Цим експертним закладом проводилось безліч експертиз, але так і не вдалося встановити швидкість руху автомобіля Зайцевої при наявності кількох відеозаписів з камер відеоспостереження. При цьому подібне вдалося експертам з Дніпра. Справу намагалися закрити вже не один раз, проводячи розслідування формально, у зв’язку з чим суд скасовував постанови про закриття кримінального провадження.

Розгляд апеляційних скарг Зайцевої та Дронова призначено на 14 серпня на 11:00 в приміщенні Харківського апеляційного суду.