636380

З кожною новою дією Росії, кожна третя людина згадує пророкування Ванги щодо Третьої світової війни.

Але світові війни просто так не починаються, для того мають бути певні передумови.

Перед Першою світовою війною чи не найголовнішим приводом стала наявність двох наддержав: Німеччина і Російська імперія. Саме навколо цих держав виникли два нових поняття: пангерманізм і панслов’янізм, що означає об’єднання європейських держав навколо Германії, і словянських навколо Росії відповідно.

Всі інші передумови (бажання загарбати більше територій, російсько-французький союз, відібрані території Ельзасу та Лотарингії, розповсюдження "австрійських" настроїв на Балканах, які Російська імперія вважала своїми і т.д.) не були вирішальними для початку світовї війни. Такі проблеми зазвичай вирішувалися на рівні двох, максимум трьох держав, не виводячи конфлікт на світовий рівень.Розглянемо початок Другої світової війни. Після Першої політична карта світу суттєво змінилась. Зникла Австро-Угорська та Російська імперії. Але з’явився новий політичний гігант – СРСР – єдина наддержава після Першої світової. Німеччина після програної війни занепала.

Насправді, можна сказати, що Друга Світова – це продовження Першої після двадцятирічної "перерви". Саме через двадцять років на "арену" знову виходить Німеччина. Тобто маємо дві наддержави: Росія (тільки називається трошки інакше, СРСР) і Німеччина. Цього разу, правда, Німеччина боролась не за банальний розподіл територій і колоній, а за капітальне зміцнення своїх позицій після поразки. СРСР теж боровся за зміцнення своїх позицій, адже фактично в Першій Світовій перемогла Російська імперія, а не Радянський союз.

Тепер аналізуємо сучасний стан міжнародної політики. Є США і є Євросоюз, які виступають більш-менш на одному боці. І є Російська Федерація, яку практично ніхто з сильних держав не підтримують. Економіка якої стрімко падає. Яка має кілька військових фронтів (Україна, Сирія). Яка повинна забезпечувати окрім своїх територій, ще й Крим.

Чи можна назвати після цього всього Росію сильною наддержавою? Чи може Росія серйозно протистояти США, або Європі?

Закономірно "напрошується" висновок, що на зараз ніякої Третьої світової бути не може. От якби РФ і Китай заключили договір військової підтримки в разі початку повномасштабної війни…