ЗНО1

10 липня перший день українські ВНЗ приймають заяви та документи на денну форму навчання. 25-31 липня абітурієнтів чекають вступні іспити. Про їх результати вступники дізнаються 4 серпня.
Цьогоріч абітурієнти можуть залишити свої заяви в 15 різних вишах. Документи одночасно можна буде подати до п'яти вишів на три спеціальності. 
Документи дозволено подавати як в електронній, так і в паперовій формі. Проте вступники повинні визначитися з пріоритетністю кожної заяви. 


Бюджетне місце надається лише за найвищим з обраних пріоритетів. 

"До кожної зі складових конкурсного балу будуть застосовуватися вагові коефіцієнти. Вони є показниками того, який із компонентів загального конкурсного балу є найважливішим при вступі до конкретного ВНЗ. Сума вагових коефіцієнтів завжди має дорівнювати одиниці", зазначила заступниця міністра Інна Совсун.
За її словами, загальна структура конкурсного відбору не змінюється. Однак головною відмінністю те, що в цьому році будуть враховувати ваговий коефіцієнт кожного предмету. Крім того, ВНЗ самостійно визначає ваговий коефіцієнт кожного предмету, який не може бути меншим, ніж 0,2. Також у Міносвіти наголосили, що при вступі на напрям "біологія", результат із профільного предмету матиме набагато вищий коефіцієнт, ніж на інші напрями. 
За цими даними Міністерство освіти та науки формуватиме обсяги майбутнього держзамовлення. 


Конкурсний бал, як і раніше, складатиметься з результатів ЗНО, іспитів творчого чи фізичного напрямку, що визначені правилами вступу, а також буде враховано середній бал атестату. Зарахованими будуть додаткові бали за перемогу у Всеукраїнській олімпіаді чи у захисті наукових робіт Малої академії наук і бали за пройдені у виші курси.

vstup2015

Джерело: Корупція.Інфо