Вчора Корупція.Інфо розповіла про зустріч генпрокурора Юрія Луценка з бізнесменом Ігорем Коломойським

Популярне: “Ходили чутки про розлучення”: Тільки погляньте на обраницю одного з найбагатших людей світу, Ріната Ахметова

Про неї стало відомо від випадкових свідків – двох українських студентів, які сфотографували Луценко і Коломойського в Амстердамі.

Зустріч відбулася ще в кінці листопада, але офіційно про неї Луценко нічого не розповідав. Це викликало бурю обговорень в соціальних мережах. Генпрокурору дорікнули в тому, що негоже проводити таємні зустрічі з олігархом, проти бізнесу якого відкриті кримінальні справи.

Сам же Луценко у відповідь на інформацію "Стране" підтвердив факт зустрічі і заявив, що вона сталася випадково – мовляв, генпрокурор їздив на лікування і раптово на вулиці зустрів Коломойського.

"Де мільярди Приватбанку?"

У таборі єврооптимістів іронізують, що Луценко і Коломойський обговорювали "покарання винних за пограбування Приватбанку".

"Чи не розуміємо, чому генпрокурор приховує зміст розмови з впливовим бізнесменом. Адже, швидше за все, мова йшла про покарання винних за виведення мільярдів з Приватбанку на пов'язані з акціонерами офшори", – написали Facebook Центру протидії корупції.

Ознаки корупції в "випадкової" зустрічі бачить і Зоряна Яніцький, лікар і активістка зі Львова.

"Цікаво, такі поїздки і переговори з олігархами не суперечать антикорупційного законодавства України?", – цікавиться вона.

Нардеп Сергій Лещенко нагадує, що такі "випадковості" між Коломойським і Луценко відбувалися і раніше.

Журналіст Юрій Бутусов поставив детальні питання генпрокурору про кримінальні справи, в яких фігурує Коломойський.

"Генеральний прокурор, (близький друг президента України)" випадково "зустрівся з колишнім власником і бенефіціаром" Приватбанку "Ігорем Коломойським, який є фігурантом кримінальної справи раніше відкритого Генпрокуратурою про розкрадання кількох десятків мільярдів гривень. …

Генпрокурор, видвинувши звинувачення проти Коломойського, зустрічається неофіційно з фігурантом розслідування! Яке крім ГПУ також веде НАБУ і САП. …

Цікаво, про що йшла мова – адже кримінальна справа за "Приватом" не закрита? Що тепер з підозрою, яку анонсував генпрокурор? Воно вже на стадії винесення на стадії відсутності події злочину? Гроші повернули або підстав для повернення ніяких немає? "

"Чому Луценко не лікується в Україні?"

Інші користувачі не стали заглиблюватися в конспірологію, а здивувалися іншому – чому генеральний прокурор їздить лікуватися в Голландію. За словами самого Луценка, він зустрів Коломойського, повертаючись з лікування.

Ряд користувачів задалися питанням, а чи так уже ефективна робота в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун ( "Страна" не приводить частина коментарів через обсценной лексики).

Журналіст Олександр Зуб зацікавився, а чому ж хворий генеральний прокурор.

Інші іронізують щодо випадковості зустрічі Луценко і Коломойського.

"Подумаєш, Коломойський … Це ж Амстердам, хлопці! Там кого хочеш зустріти можна. Я колись там Семена Михайловича Будьонного зустрів. У спортивному костюмі адідас. Гнався за мною з шашкою до музею Ван Гога. Ледве втік …" , – пише політик Віталій Чепинога.

Дехто побачив у зустрічі і позитивний вплив безвіза.

"Переваги безвіза: каву можна випити не тільки у Відні, а й в Амстердамі", – іронізує банкір Василь Горбаль.