Тема електронного декларування останні 2 тижні на устах фактично у кожного мешканця України. Поки все дивуються задекларованим храмам, святим мощам, трильйоном гривень, годинами-подарунком Святого Миколая, варто виділити тих високопоставлених осіб, які зовсім не подали декларацію за 2015 рік.

Важливість електронного декларування була підкреслена європейськими лідерами, Міжнародним валютним фондом. Незважаючи на всі протиріччя, Президент України Петро Порошенко подав свою декларацію за кілька годин до дедлайну. Серед представників депутатського корпусу і чиновницького істеблішменту, залишилося лише декілька "особливих" особистостей, які описали свої доходи і витрати в 2015 році, передає Корупція.Інфо

Один з них – Іван Маркович Куцик. Людина, яка не вперше дає інформаційний привід і яким є що приховувати. Він – один з небагатьох, хто не тільки не подав е-декларацію, але і зміг обійти Закон України "Про люстрацію". Про те, що люстрація – важлива частина трансформації України в нормальну європейську державу, заявляв мало не кожен політик. Але європейські цінності – це не про нашого героя. У нього свої "поняття" про демократію, чесної держслужбі і цінностях.

"Про відсторонення посадових осіб, які займали керівні посади при Януковичі чи були причетні до тоталітарних режимів, люстрація спрацювала на 98 відсотків. Ці люди більше не займають державні посади і, відповідно, не причетні до державного управління ", – повідомила директор департаменту з питань люстрації міністерства юстиції Тетяна Козаченко в жовтні цього року.

76371_wjljq6phjliq_w_700

Але, як нам демонструє досвід керівника Державного управління справами, точно не всі чиновники, які працювали і незаконно збагачувалися за часів Януковича, були люструвати.

Як повідомляє "Політрада", громадські активісти звернулися з інформаційним запитом до державної структури, яка займається питанням електронного декларування, Національного агентства щодо запобігання корупції з приводу недекларування доходів і власності Іваном Куциком.

В першу чергу виникає питання, якою буде відповідальність за порушення чинного антикорупційного законодавства з боку високопоставленого чиновника? Адже керівники НАПКА неодноразово заявляли про дисциплінарну, адміністративну і навіть кримінальну відповідальність за неподання або завідомо неправдиві дані в електронній декларації. Важлива деталь, на відміну від свого керівника, відомості про свої доходи та нерухомості подали підлеглі Івана Куцика, його заступники та керівники департаментів.

Недекларування доходів і, головне, не реагування на це порушення закону чиновниками, ще один знак для Президента почистити свої "авгієві стайні" від компрометуючих чинну владу чиновників. Тим більше, е-декларування стає зброєю в боротьбі з ним самим. Досить згадати заяви Михайла Саакашвілі після гучної відставки: "Останньою краплею для прийняття рішення стали електронні декларації, в яких депутати і чиновники вказували величезні суми".

І глибоко прав глава антикорупційного комітету Верховної Ради Єгор Соболєв, закликаючи очистити нашу країну від усіх політиків і чиновників, які не пояснили походження свого майна.

"У нас немає правосуддя, немає і доброчесної більшості в парламенті. Ми дозволяємо губити свою державу, воно не працює як треба. І це сьогодні головна справа нам з вами – цю владу очистити".