Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року: в центрі Києва в його автомобілі спрацював вибуховий пристрій. Замовники і виконавці досі не названі, передає Корупція.Інфо

Популярне: Погано рахують! Комунальники заборгували споживачам мільйони гривень за неправдиві платіжки

Журналісти «Радіо Свобода» поговорили з Миколою і Єлизаветою – дітьми Шеремета, які проживають в Москві (юнак уже працює, Ліза закінчує Вищу школу економіки). Син і дочка кажуть, що їм пощастило з таким батьком. За словами Миколи, Шеремет з трепетом ставився до них, його улюблена фраза була: «Усе найкраще жінкам і дітям».

«Якщо говорити про образ, то це, безумовно, душа компанії, людина, яка входить в якесь місце і повністю його захоплює, вся увага відразу на нього. Він цією увагою вміє користуватися, вміє її контролювати. У мене такий образ батька залишився », – розповів Микола. «Тато був таким, вічної тамадою. Він іноді їздив на якісь заходи, вечері і говорив: «Ось знову доведеться вести цю вечерю». Але він так це любив і завжди хотів, щоб його попросили це зробити. Ми сидимо, вечеряємо, багато людей, і всі: а хто буде координувати тости, наприклад, день народження чиєсь? А хто буде вести вечір? Тато такий: «Гаразд, так вже й бути, звичайно», – поділилася дочка.

Вона розповіла про останні розмовах з батьком:

«Ми з ним навіть розмовляли 19 числа, якось просто ділилися тим, що відбувається в житті один одного, він теж розповідав про чергове якусь стеження, яке виявилось ніби як не за ними».

На питання про те, чи вірять вони, що дізнаються, хто і чому і за що вбив їх батька, Микола відповів: «Для мене вже не дуже важливо, чому… Я просто хочу, щоб замовники були знайдені і покарані». У Єлизавети оптимізму з приводу результатів слідства немає: «Я не думаю, що це станеться. По більшій мірі, не з боку офіційного розслідування. Поки тягнеться все так мляво. Хоча вони запевняють, що вони щось роблять, що щось відбувається, якісь зачіпки є і так далі. Поки результатів-то немає … »

Про свої стосунки з батьком Єлизавета сказала так:

«Він людина, яка знала про мене майже все, напевно. Перший дізнавався про те, що відбувалося в моєму житті. Більш того, останнім часом сам почав ділитися дуже багатьма, з якоїсь причини, не знаю, чому, такими особистими дуже речами, що, звичайно, я дуже цінувала, мене це дуже тішило. Тому тут справа не в тому, що щось конкретне хочеться сказати, немає, більше того, навіть це горезвісне "я тебе люблю" ми теж досить часто один одному говорили ».

А ось що син і дочка відповіли на питання, чого головного їх навчив батько.

«Я не можу виділити щось одне. Я видам короткий список (місцями він може звучати претензійно, але я дійсно керуюся кожним з них). Тому, що треба любити. У найширшому сенсі: справу, людей, себе, життя. І проявляти свою любов, як можеш. Намагатися дізнатися і зрозуміти інших, незалежно від того, наскільки успішними виходять такі спроби. Не боятися себе, розуміючи і визнаючи, в тому числі, свої помилки. І тому, що важливо мати людину, з якою можна розділити шматок торта або, на крайній випадок, порцію сирників », – говорить Єлизавета. А Микола сказав: «Складне питання. Мені здається, я людина – самодостатня, і якісь речі могли перейматися несвідомо. Якщо говорити про якісь глобальні речі, то, напевно, дивитися на всі ситуації і події під різним кутом, з різних точок зору, хоча деякі принциповиі питаня, він і сам не відразу погоджувався розглянути ».