Андрій Золотарьов вважає, що Луценко хоче продемонструвати, що не тримається за крісло генпрокурора.
Політолог Андрій Золотарьов заявив, що чинний президент Петро Порошенко не погодитися відправити генерального прокурора Юрія Луценка у відставку. Таке думку політолог висловив в коментарі для golos.ua, зазначивши, що Луценко хоче продемонструвати, що не тримається за крісло.
"Сильно сумніваюся, що Порошенко погодиться відправити Луценка у відставку. Крім того, невідомо, чим буде займатися Луценко після відставки. Своєї партії у нього немає, з рейтингом справи йдуть не благополучно", – пояснив Золотарьов.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
За його словами, до цих пір не було розслідувано справу про розстріли на Майдані, а також не закінчився суд над Януковичем, тому генпрокурору потрібен символічний успіх для того, щоб залишити свою посаду.
"Якщо він піде на хвилі невдоволення, це буде нагадувати стрибок з "Титаніка". Думаю, що його заява про відставку не буде підписано президентом. Луценко залишиться в своєму кріслі", – додав Золотарьов.
Нагадаємо, Генеральний прокурор України Юрій Луценко, виступаючи у Верховній Раді України, оголосив про свою відставку, оскільки «за владу ніхто не чіпляється». Однак, одразу після цього спікер Андрій Парубій поставив питання про відставку Луценка на рейтингове (сигнальне) голосування. Воно здобуло підтримку лише 38 депутатів за необхідних 226. Про те, що владна коаліція не підтримає відставку генерального прокурора України Юрія Луценка заявила і перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко. Водночас народний депутат Єгор Соболєв звернув увагу, що після заяви з парламентської трибуни Юрій Луценко не написав прохання звільнити його, відповідно до закону.
«Його мотиви зрозумілі, – пише народний депутат Сергій Лещенко, –хоче втекти з корабля, який тоне. Бачить, що Порошенко буде використовувати силовиків для переобрання. Хоче перелаштуватись в новий проект під вибори. Але ні, нехай працює до кінця і несе відповідальність за владу, однією з колон якої він був протягом двох з половиною років як генпрокурор, тобто як головний законник країни».