Час від часу Росія атакує українські міста крилатими ракетами саме з акваторії Чорного моря. Разом з тим потрібно розуміти, що ворожий флот фактично опинився у пастці – себто Кремль не має можливості вивести його в інше місце. 
 

Про це розповіла речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк в коментарі Укрінформ. 
 
Вона зазначила, що Чорноморський флот Росії опинився практично у пастці. Навіть за великого бажання вивести його з акваторії ворог не зможе. Окупанти лише мають змогу розосереджувати кораблі. 
 
Зауважимо, що так Гуменюк відповіла на питання, що стосувалося потенційного виведення ворогом кораблів з Чорного моря через збільшення кількості “бавовни” в Криму. 

Якщо дивитись географічно, виведення таких одиниць для них зараз можливо хіба що в Азовське море. Але там не всюди дозволять глибини проходити тому корабельному складу, який в них є в Чорному морі. Виходити ж з Чорного моря через Босфор їм не дозволить міжнародне законодавство і вжиті санкції,  – зазначила речниця. 

Водночас вона наголосила, що загарбники цілком можуть використовувати акваторію Чорного моря для розосередження свого корабельного складу для того, щоб це було для них безпечно. 

Зазначимо також й те, що українські дії на Чорному морі, зокрема ракетні удари, змусили російський флот відступити якнайдалі від одеського узбережжя і “заховатись” в бухтах Севастополя. 

Керівник безпекових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” і колишній військовий моряк Павло Лакійчук порівнює цю ситуацію зі становищем потужних німецьких дредноутів (лінкорів) під час Другої світової війни. 

Боячись втратити коштовні і великі за розмірами кораблі, німці практично не використовували їх в боях і тримали в портах. 

“Втрати від його ураження перевищували можливий успіх від його застосування. Теж саме відбувається і з ЧФ РФ: начебто сила є, але її доводиться ховати”, – пояснює експерт ВВС News Україна. 

Зараз російські кораблі намагаються не відходити далеко від бухти Севастополя. Бойові позиції розгорнуті відразу за боновими загородженнями гавані, каже Андрій Риженко. 

Павло Лакійчук вважає, що російський флот взагалі може не виходити з території морської бази і вести стрільби звідти. 

“Однак це для них значно небезпечніше”, – зазначає він. 

Якщо невдалий пуск ракети відбудеться у відкритому морі, то вона просто впаде у воду. “Якщо ж вони будуть пускати “Калібри”, наприклад з Південної бухти Севастополя, то ракети можуть впасти на житлову забудову міста. – каже колишній військовий моряк і додає. – Або й навіть на штаб Чорноморського флоту”. 

Але й одна з перших атак дронами на Севастополь показала, що і морська база в анексованому Криму не може вважатися цілком безпечною. 

Куди ще далі можуть тоді заховатися російські кораблі? Очевидний варіант – порт Новоросійська. 

Це місто в Краснодарському краї Росії, що за 700 км (430 морських миль) від Одеси і за 400 км (250 морських миль) від Севастополя, яке має військово-морську інфраструктуру. 

Саме сюди, впевнені експерти, РФ може перебазувати кораблі Чорноморського флоту, щоб убезпечити їх від українських нападів. 

“Такий варіант точно є, і він вже був застосований, коли в Новоросійськ відвели частину десантних кораблів. А підводні човни вже там штатно знаходяться, там місце дислокації штабу 4-ї бригади підводних човнів”, – каже Риженко. 

Павло Лакійчук погоджується з ним, але зауважує, що база в Новоросійську не в тому стані, щоб прийняти усі кораблі Чорноморського флоту. 

“Не виключаю таку можливість. Але весь Чорноморський флот передислокувати в Новоросійськ вони не зможуть. Там військова гавань значно менша, ніж в Севастополі”.