Окупанти розуміють, що специфічна тактика ведення війни рф провальна. Росіяни є заручниками своєї “величі”. Оцінивши можливі наслідки, “друга армія світу” відступила на Півночі, зосередившись на Сході та активізувавшись на Півдні. Для нас це, безумовно, перевага, адже є певне розпорошення сил ворога. Про це в ефірі одного з телеканалів сказав радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов.

Їм буде важко пояснити, як це вони відмовилися від Харківщини, або Півдня, а натомість – точно забирають Донбас. Їм це дуже важко продати, – пояснив радник МВС.

Повідомляється, що лінія фронту зберігається статичною впродовж трьох тижнів. На деяких напрямках окупанти намагаються штурмувати, на інших – просто демонструють свою присутність. Окупанти відважуються на штурмування лише по бмежених напрямках. На інших напрямках вони підтримують свою присутність, певний наступальний потенціал, тому вони періодично обстрілюють прифронтові регіони. Але про якісь загрози там не може і йти мови.

Станом на сьогодні росіяни перебувають на роздоріжжі. Смірнов зауважує, що окупанти можуть або одразу перейти до оборони, або постаратися відкинути ЗСУ вглиб Запорізької та Миколаївської областей з метою захоплення всього адмінкордону Херсонської області. Це дасть їм змогу покращити тактичні позиції, а також підготуватися до “референдуму” у вересні.

Зараз ми бачимо, що вони робили три спроби штурмових дій на Півдні, але я радше назвав би це розвідка боєм, аніж штурмові дії. Також активізувалися безпілотники, які розвідують позиції, – зауважив радник міністра внутрішніх справ.

Як відомо, на Півдні зосереджена велика кількість військ ворога. Втрата Півдня буде величезним ударом для рф. Одним із сценаріїв війни є контрнаступ з боку ЗСУ і відступ з боку росіян. Однак, Смірнов такий хід дій вважає маловірогідним.

Більш вірогідний – окупанти зберуть своє командування, перекинуть його на Лівий берег, але залишать чималі війська.

Вони можуть поставити на вівтар своїх амбіцій певну кількість людей – “баби нарожают”, “ми не здаємо Південь”, “ні шагу назад” і так далі. Ці наративи ми усі знаємо ще з часів Радянського Союзу, – вважає радник.

За таких умов у ворога буде “інстинкт загнаного звіра”, він буде здаватися, ми зможемо поповнити наш обмінний фонд.

Ми маємо бути обережними з контрнаступом, але відпрацювання по мостах, по складах, по командних пунктах, по тилу ворога – це дуже правильна підготовка, – резюмував Смірнов.

Команда російського диктатора Володимира Путіна не розуміє, що їй робити з так званими “референдумами” про “приєднання до Росії” захоплених територій України, оскільки потужний супротив ЗСУ не дає армії РФ повністю захопити Донбас. Ба більше, як відомо, українські воїни перейшли у контрнаступ в Херсонській області.

Як стверджують інсайдери видання “Медуза”, в Кремлі, поки Путін не відмовляється від ідеї провести восени “референдуми” про приєднання до Росії самопроголошених терористичних “ЛНР” та “ДНР”, а також окупованих територій Запорізької та Херсонської областей.

Раніше офіційна Москва мала намір провести “референдуми” 11 вересня, коли в РФ відбудуться вибори регіональних парламентів та кількох губернаторів. Однак нещодавно російська влада усвідомила, що ЗСУ завадили її планам.

Наразі Кремль обговорює інший сценарій. РФ вигадала новий сценарій анексії Донбасу “Референдуми” повинні відбутися 11 вересня, але до Росії приєднають 60% території Донецької області. Якщо ж війська пізніше зможуть окупувати територію регіону, що залишилася, то її “приєднуватимуть до Росії за умовчанням.