Справа НАБУ проти посадовців Харківської обласної ради може мати широкі політичні наслідки і позбавить впливу на Харків екс-міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
Про це на своїй фейсбук-сторінці написав політичний експерт Володимир Цибулько, коментуючи справу про отримання хабаря одним із заступників голови Харківської облради Артура Товмасяна, передають Українські Новини.
Представник НАБУ на брифінгу у п’ятницю ухилився від відповіді про процесуальний статус Артура Товмасяна, хоча не заперечив, що в його кабінеті проводилися слідчі дії.
Але “…важко собі уявити, що голова ради міг не знати про дії свого заступника. Адже йшлося про вирішення за гроші питання, яке в компетенції саме голови облради – від керівника одного з обласних комунальних підприємств вимагали мільйон гривень за збереження за ним посади”, – стверджує Володимир Цибулько у своєму коментарі. Він відзначає, що в будь-якому випадку “дії НАБУ підважують у стані невизначеності – з перспективою піти під кримінал – саме Артура Товмасяна”.
Володимир Цибулько стверджує, що запровадження санкцій РНБО проти Павла Фукса, відставка Арсена Авакова з посади міністра внутрішніх справ, а тепер обшуки і затримання в Харківській облраді є взаємопов’язаними.
Голова Харківської облради Артур Товмасян – наближена до Арсена Авакова людина і, як пише Володимир Цибулько, у Харкові “це одна з рук Арсена Авакова, якою він тримає контроль у місті і сподівається тримати ще міцніше”. Таким чином, вважає він, “можна сказати, що Банкова дала Авакову по рукам і попередила, що готова остаточно позбавити його будь-яких важелів впливу на Харків”.
Події в Харківській облраді, на думку експерта, можуть мати більш далекосяжні наслідки – зокрема для секретаря міської ради Харкова Ігоря Терехова, колишнього підлеглого Арсена Авакова, а зараз підтримуваного ним кандидата на посаду мера Харкова.
“Після амбітного старту на посаду харківського міського голови Терехов наближається до фінішу без підтримки мешканців Харкова, без підтримки МВС і без грошей, якими його забезпечував Павло Фукс”, – констатує Володимир Цибулько.
Нагадаємо, що детективи НАБУ затримали одного з заступників голови Харківської облради та його адвоката за підозрою в отриманні хабаря в розмірі 1 мільйон 50 тисяч гривень від керівника одного з обласних комунальних підприємств – в обмін на збереження його на посаді. Також, за повідомленнями ЗМІ, у справі про хабар затримано керівника однієї з фракцій в облраді. Призначення та звільнення директорів комунальних підприємств області – компетенція голови облради. Голова Харківської облради Артур Товмасян є другом сина Арсена Авакова.
Відзначимо, що на сайті Єдиного реєстру електронних декларацій з’явився звіт про доходи Арсена Авакова, ексглави Міністерства внутрішніх справ України.
Згідно з даними його декларації, за 2021 рік його зарплата на колишній посаді склала 499 616 гривень. Аваков також зазначив, що на цей момент зберігає на банківських рахунках в загальному 1,3 млн гривень, 199 397 доларів і 147 708 євро. Готівкою має заощадження в розмірі 5 000 гривень, 9 400 доларів, 42 950 євро, 96 000 японських єн, 4 000 фунтів стерлінгів і 300 австралійських доларів.
Також вказані активи в дорогоцінних (банківських) металах — золото в зливку на суму 200 000 гривень. Що стосується нерухомості, то в цьому графі Арсен Аваков зазначив, що є власником двох квартир в Харкові та однієї в місті Чугуїв, що в Харківській області.
Зараз колишній ексглава МВС орендує готельний номер в столиці. У графі транспортних засобів стоїть прочерк. Це означає що ні в Авакова, ні у членів його сім’ї немає власних автомобілів.
Також Арсен Аваков задекларував велику кількість старовинних картин, наручний годинник Rolex, Vacheron Constantin і Jaeger LeCoultre, колекцію мідних, бронзових, срібних і золотих монет 16-21 століть, антикварний кам’яний годинник 19 століття, ігровий набір шахів і нард, колекцію поштових марок.
До слова, у 2020 році Аваков Арсен задекларував 815 438 гривень доходу. У цю суму входить заробітна плата в МВС, а також відсотки з банку. А у 2019 його дохід становив 1 341 511 гривень.