Нові санкції Євросоюзу проти Росії будуть обмежені розширенням чорних списків і заходами проти обходу вже запроваджених обмежень.
Про це пише Financial Times з посиланням на джерела.
За словами посадовців, які працюють над майбутніми санкціями ЄС, додаткові дії, ймовірно, обмежаться розширенням списку осіб, на яких поширюється заморожування активів і заборона на в’їзд (наразі це майже 1500 осіб і понад 200 організацій), а також кроками щодо посилення чинних заходів шляхом закриття лазівок.
У четвер розпочинаються зустрічі між Єврокомісією та офіційними особами країн-членів ЄС, на яких неформально обговорять пропозиції щодо санкцій для 11-го пакета санкцій.
Більшість чиновників визнають, що без санкцій залишилися лише ті частини російської економіки, які надто важливі для однієї або кількох країн-членів ЄС, а отже, на будь-які заходи, спрямовані проти них, буде накладено вето.
“Ми закінчили. Якщо ми запровадимо більше санкцій, то буде більше винятків, ніж заходів”, – сказав один із європейських чиновників.
Деякі країни ЄС повторять свої вимоги щодо заборони експорту російського ядерного палива та послуг, які останніми днями набрали обертів завдяки підтримці Німеччини.
Але оскільки Франція, Угорщина та інші країни виступають проти, прихильникам обмежень проти атомного сектора, швидше за все, доведеться задовольнитися індивідуальними санкціями проти керівників підконтрольного Кремлю концерну “Росатом”, а також російських чиновників, причетних до захоплення Запорізької атомної електростанції та викрадення українських дітей.
Як відомо, для запровадження будь-яких санкцій необхідна згода всіх країн ЄС. Угорщина раніше пообіцяла виступати проти будь-яких обмежень на російську ядерну енергетику.
За неофіційною інформацією, Литва запропонувала європейським партнерам санкції проти ядерної енергетики Росії з винятками для Угорщини.
Також зазначимо, що Сполучені Штати в середу запровадили санкції проти однієї фізичної та шести юридичних осіб, яких назвали учасниками мережі зі сприяння іранській програмі з виробництва безпілотників та інших військових програм.
Про це йдеться в повідомленні Міністерства фінансів США.
Санкції США, серед іншого, спрямовані проти керівника іранської компанії Pardazan System (яка перебуває під обмеженнями з 2018 року) Намада Армана, а також підставних компаній і постачальників цієї компанії в Ірані, Малайзії, Гонконгу та Китаї, які забезпечували закупівлю товарів і технологій для Pardazan Systems.
Також обмежувальні заходи американського Мінфіну стосуються громадянина Ірану Мехді Хошгадама, який є виконавчим директором Pardazan Systems і є відповідальним за обхід компанією санкцій.
“Розповсюдження Іраном безпілотників та іншої зброї продовжує дестабілізувати Близький Схід і не лише”, – підкреслюють у повідомленні Міністерства фінансів США.
Санкції передбачають замороження активів підсанкційних осіб у Сполучених Штатах і заборону американським суб’єктам вести будь-яку бізнес-діяльність із ними без окремого дозволу.
США з вересня 2022 року запровадили кілька пакетів санкцій, спрямованих на іранські програми БПЛА та ракетні програми, включаючи елементи, пов’язані з виробництвом, закупівлею та розповсюдженням.
Зокрема у березні 2022 року Мінфін США оголосив про нові санкції проти чотирьох компаній і трьох осіб в Ірані і Туреччині у зв’язку з іранським виробництвом дронів, які використовуються для ударів по цивільних в Україні.