Кандидат в мери Харкова Михайло Добкін,  раніше заявляв про рівну боротьбу з Ігорем Тереховим, проте на фініші виборів засумнівався в можливості проведення другого туру голосування. При цьому він пообіцяв залишитися в опозиції до влади.

Про це Михайло Добкін написав у своєму Telegram-канал.

“До 16:00 вчорашнього дня голосування ми з провладним опонентом йшли практично з однаковою підтримкою виборців. З огляду на всі потуги його адмінресурсу на виборах, це була наша майже вже перемога. У другому турі дотиснули б. Але…

Чим би сьогодні не закінчилися підрахунки – знайте, я та мої однодумці нікуди не дінемося.

Після завершення цього “цирку” зробимо розбір польотів. Все проаналізуємо, проведемо роботу над помилками – і далі у бій”, — написав політик.

Згідно з даними екзитполу, який проводився по замовленню Комітету виборців України, кандидати отримали наступні результати:

Добкін Михайло Маркович – 24,5%

Немічев Костянтин Віталійович – 5,3%

Мустафаєва Аліна Ельманівна – 3,4%

Плетньов Володимир Васильович – 3,3%

Скорик Олександр Олексійович – 6,7%

Терехов Ігор Олександрович – 53,8%

Ярославський Денис Ігоревич – 1,5%

Решта кандидатів набирають менше 1% голосів.

Проте Добкін стверджує, що в першому турі жоден з кандидатів не міг набрати 50% голосів.

“Явка 28%. За нашими опитуваннями 41% ВО (в.о. міського голови, секретар Харківської міськради Ігор Терехов – ІФ), 35% Я (Михайло Добкін). І це за всіх їхніх намагань витягнути за вуха провладного кандидата”, – написав Добкін на своїй сторінці у Facebook.

Він висловив сумнів у неупередженості екзит-полу, проведеного на замовлення Комітету виборців України.

“Я чесно і терпляче витримав цілу годину потоку інформації, що біситься, від різних ЗМІ. За основу своїх новин ці ЗМІ брали інформацію екзит-полів, заздалегідь замовлених штабом опонента. Їх підсумкова інформація мало чим відрізняється від раніше публікованих соцдосліджень СОЦІСів, КМІСів та інших контор”, – написав Добкін.

Він пообіцяв опублікувати результати паралельного підрахунку голосів

“Боремося далі. Поступатися ніхто не має наміру!”, – підсумував Добкін.

Нагадаємо, що у Харкові пройшли позачергові вибори міського голови.

На 31 жовтня вони були призначені Верховною Радою у березні – за понад три місяці після смерті попереднього мера Геннадія Кернеса, який переміг на виборах восени торік.

На крісло мера претендували10 кандидатів, з яких є чинний виконувач обов’язків міського голови Харкова Ігор Терехов і колишній представник “Партії регіонів”, “Опозиційної платформи – За життя” і ексмер першої столиці Михайло Добкін.

Серед інших кандидатів – представник “Європейської солідарності” Олександр Скорик, Володимир Плетньов із “Партії Шарія”, лідер харківського “Національного корпусу” Костянтин Немічев, юрист Денис Ярославський, аспірант Національної академії держуправління при президенті України Дмитро Маринін, Віктор Величков, директорка товариства “Екокар” Аліна Мустафаєва, безробітний Сергій Ряполов.

У Харкові працювало 605 виборчих дільниць. Явка становила близько 28% виборців. Усього ж у місті зареєстровано понад мільйон людей, які мають право голосувати на виборах, заявляла раніше голова міської територіальної виборчої комісії Олена Матвієнко.

До забезпечення охорони публічного порядку на виборчих дільницях та в місцях розташування територіальних виборчих комісій були залучені понад 2 тисячі співробітників поліції.

“Крім забезпечення публічного порядку, на органи внутрішніх справ покладається охорона виборчих бюлетенів та іншої виборчої документації в приміщеннях виборчих комісій та при їх перевезенні членами виборчих комісій”, – йдеться в повідомленні